wtorek 27 lipca 2021

Aureliusza, Natalii, Rudolfa

29°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Stolarek: Miasta nie stać na sokolnika? W parku św. Faustyny nie można utrzymać czystości?

Stolarek: Miasta nie stać na sokolnika? W parku św. Faustyny nie można utrzymać czystości? - foto: freeimages.com / Fons Reijsbergen
foto: freeimages.com / Fons Reijsbergen 

Są tematy, które powracają jak bumerang. Jednym z nich jest kwestia obecności ptaków, a raczej ich odchodów, w miejscowych parkach. Czy naprawdę nie możne czegoś w tym zrobić? Nad tym zastanawiała się radna Maryla Stolarek.

W ubiegłym tygodniu odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej Turku. Podczas punktu poświęconego na interpelacje głos zabrała m.in. Maryla Stolarek. Radna PiS narzekała na to, że mija czas, wiele się mówi o konieczności zadbania o parki, a tymczasem wciąż w tychże miejscach królują brudzące wszystko, wszechobecne ptaki.

reklama

Radna zauważyła, iż miała pewien pomysł. – W ubiegłym roku otrzymałam informację, że na najskuteczniejszą metodę czyli na wynajęcie sokolnika miasta po prostu nie stać. Niestety, nie została zaproponowana inna metoda.

Maryla Stolarek nie kryła, iż jest zaskoczona tym, że tego problemu nie można rozwiązać. – Dziwię się bardzo, że w centrum Turku, przy kościele, nie można utrzymać podstawowego porządku i czystości. Wszyscy wiemy, że alejki spacerowe oraz ławki są zanieczyszczone odchodami.

Zdaniem radnej, inne miasta potrafiły rozwiązać takie problemy. – My udajemy, że tego problemu nie ma – stwierdziła radna PiS prosząc o podjęcie niezbędnych działań.

AW

Stolarek: Miasta nie stać na sokolnika? W parku św. Faustyny nie można utrzymać czystości?

Podobne artykuły

Przykona: W czynie społecznym posprzątali plaże

Przykona: W czynie społecznym posprzątali plaże

10-06-2017
Radna PiS chce ronda im. Plastikowego Starosty

Radna PiS chce ronda im. Plastikowego Starosty

27-01-2017
Został kał i zęby - takie balangi tylko na 3...

Został kał i zęby - takie balangi tylko na 3 Maja....

14-04-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama