środa 30 listopada 2022

Andrzeja, Maury, Ondraszka

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Ukończyli kursy MCK i OHP. Mogą spawać, być magazynierami, kierować wózkami jezdniowymi

Ukończyli kursy MCK i OHP. Mogą spawać, być magazynierami, kierować wózkami jezdniowymi
 

Kolejna grupa młodych mieszkańców naszego powiatu będzie miała szansę poradzić sobie lepiej na rynku pracy. Młodzież uzyskała nowe kwalifikacje, biorąc udział w kursach prowadzonych przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Turku.

Wszystkich przybyłych do Młodzieżowego Centrum Kariery w Turku powitał Karol Mac. W środowym spotkaniu wzięli udział m.in. wicestarosta powiatu tureckiego – Dariusz Kałużny, przewodniczący Rady Powiatu Tureckiego – Tadeusz Gebler, dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Koninie – Krzysztof Mijalski, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brudzewie – Barbara Zielińska, komendant Ochotniczego Hufca Pracy w Turku – Małgorzata Białas, przedstawiciel firmy MEMA – Marcin Puzio.

reklama

W środę 8 lutego podsumowano dwa kursy zawodowe. Jednym z nich był spawacz metodą MAG. – Trudny kurs. Trwał 145 godzin. Troszeczkę musieliście się pomęczyć ale udało się, zdobyliście nowe kwalifikacje, które dają wam nowe możliwości. Łatwiej będzie się wam poruszać na lokalnym rynku pracy – mówił Karol Mac przypominając, że jednocześnie trwał kurs na magazyniera z obsługą wózka jezdniowego, z bezpieczną wymianą butli gazowej. – To był również długi kurs. Cieszę się, że udało wam się zdobyć te kwalifikacje. Udało wam się zdać odpowiednie egzaminy. Są one egzaminami państwowymi, warto o tym wspomnieć. Wszystkie kursy, realizowane u nas, są kursami bezpłatnymi. Uczestnicy nie musieli ponosić kosztów, związanych z zapłaceniem za nie. Kurs jest bezpłatny, jest też wyżywienie, a także dofinansowanie dojazdów.

Młodzieżowe Centrum Kariery prowadzi obecnie takie projekty, jak „OHP jako realizator usług rynku pracy”, czy też „Obudź swój potencjał”, finansowany dzięki środkom EFS. – Oprócz tego, że macie robiony kurs zawodowy macie dodatkowo wszelkie wsparcie. Język obcy, prawo jazdy itp. Wszystko to, co jest wam potrzebne. Wsparcie psychologa, prawnika, doradcy zawodowego, pośrednika pracy. Kończy się to kursem zawodowym, a później trafiacie na staż – wyjaśniał Karol Mac.

Właściciele firm powinni być zainteresowani współpracą z MCK i OHP. Karol Mac wskazywał, że w jednym z trwających projektów pracodawca może otrzymywać 500 zł miesięcznie za opiekę nad stażystą, a jeśli zatrudni taką młodą osobę, to może liczyć na premię. W 2016 roku było to 4 000 zł za zatrudnienie. – Są to wymierne korzyści dla pracodawcy. Mamy też pieniądze na doposażanie stanowisk pracy – wyjaśniał Karol Mac.

Młodzi ludzie otrzymali certyfikaty i zaświadczenia ukończenia kursów. Wydarzenie było też okazją do podziękowania przedstawicielom władz powiatowych, przedstawicielom takich jednostek jak OHP, GOPS czy PUP, czy też firmom, które współpracują z MCK. Tym razem Karol Mac gorąco dziękował firmom MEMA oraz Sun Garden.

reklama

Wspomniane kursy zostały podsumowane, w planach są kolejne. Informacje o naborze pojawią się oczywiście na Turek.net.pl.

AW

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21

Podobne artykuły

Rada Młodzieży z Hufca Pracy w Turku na...

Rada Młodzieży z Hufca Pracy w Turku na spektaklu...

10-11-2021
Spływ kajakowy z młodzieżą OHP

Spływ kajakowy z młodzieżą OHP

03-08-2021
Akcja Lato w Ochotniczym Hufcu Pracy w Turku

Akcja Lato w Ochotniczym Hufcu Pracy w Turku

22-07-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama