Ostrzegamy przed silnym wiatrem dla Turku i powiatu. Powieje do 110 km/h

poniedziałek 24 luty 2020

Boguty, Bogusza, Macieja

reklama

Dzieci zostały czytelnikami. Wizyta Justyny Bednarek w SP1 uświetniła uroczystość pasowania

Dzieci zostały czytelnikami. Wizyta Justyny Bednarek w SP1 uświetniła uroczystość pasowania
 

Promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych to coś ze wszech miar słusznego i potrzebnego. Takich działań nie może zabraknąć rzecz jasna w podstawówce, której patronem jest Henryk Sienkiewicz. Tak oto w piątek 10 marca w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku odbyło się uroczyste pasowanie na czytelników uczniów klas pierwszych.

W piątkowe przedpołudnie, o godz. 10:00, najmłodsi uczniowie SP nr 1 zebrali się w sali sportowej. Pierwszoklasiści, wystrojeni i nieco stremowani, złożyli przyrzeczenie, w którym obiecali z należytą powagą wypełniać obowiązki czytelnika i dbać o wypożyczone książki. Obiecali też czerpać wiedzę i cenne rady z kart książek.

W uroczystym pasowaniu na czytelników wzięli udział nie tylko najmłodsi turkowianie i ich nauczyciele. Tego dnia do Turku przybył specjalny gość. Dzieci dobrze znają takie książki, jak np. „Pięć sprytnych kun” czy „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Wszakże druga z wymienionych książek już niebawem stanie się lekturą szkolną. W SP nr 1 pojawiła się właśnie autorka tychże publikacji czyli Justyna Bednarek.

Pisarka przyznała, że jest w Turku po raz pierwszy, ale nasze miasto od razu jej się spodobało. Tak oto w tej miłej atmosferze dzieci mogły opowiedzieć pisarce, jakie książki lubią czytać, a popularna pisarka wprowadziła najmłodszych w tajniki przelewania historii na papier.

AW

Podobne artykuły

Pokaż, jak czytasz i zgarnij super nagrody

Pokaż, jak czytasz i zgarnij super nagrody

29-10-2019
Skarpetkowe historie od Justyny Bednarek

Skarpetkowe historie od Justyny Bednarek

15-05-2019
Pasowanie młodych cztelników i spotkanie z...

Pasowanie młodych cztelników i spotkanie z Renatą...

07-03-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama