niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Profim sprzeda 75% udziałów. "Współpraca z Innova Capital to wielka szansa" - zapewnia Ryszard Rychlik

Profim sprzeda 75% udziałów.
 

Innova Capital, wiodący środkowoeuropejski fundusz private equity, obejmie blisko 75% udziałów w polskiej firmie Profim, jednym z czołowych producentów na rynku siedzisk biurowych w Europie.

To kolejna transakcja doświadczonego inwestora private equity, służąca wsparciu jednego z polskich, branżowych liderów w dalszym dynamicznym rozwoju. Dzięki inwestycji w spółkę, Innova Capital zyskuje ekspozycję w jednym z najatrakcyjniejszych polskich sektorów eksportowych.

reklama

Innova Capital podpisała umowę nabycia ok. 75% udziałów w spółce Profim sp. z o.o. Transakcja ma zostać zamknięta w II kwartale 2017 roku, po otrzymaniu zgody UOKiK. Strony nie ujawniają wartości transakcji. Dwóch z dotychczasowych założycieli Profim, w tym Prezes Ryszard Rychlik, pozostanie udziałowcami w spółce.

Jest to już dziesiąta transakcja sukcesji założycieli zrealizowana przez fundusz Innova Capital – podobny, sprawdzony model współpracy został zastosowany również przy inwestycji m.in. w spółki Dom Finansowy QS, Marmite, Neomedic, Mercor czy Donako.

Jesteśmy bardzo dumni, że staliśmy się większościowym udziałowcem w tak perspektywicznej firmie, jaką jest Profim. W ramach naszej strategii inwestujemy w spółki, będące liderami w swoich branżach, które stanowią wizytówkę Polski za granicą. Doceniamy ogromny sukces, który Spółka osiągnęła w ciągu ostatnich 26 lat, w tym w szczególności objęcie wiodącej pozycji na rynku polskim oraz sukces w promocji własnej marki w Niemczech. Chcemy wspomóc firmę w realizacji ambitnych planów rozwoju na bardzo perspektywicznych rynkach eksportowych, współpracując jednocześnie z jej założycielami. Tego typu model współpracy należy do specjalności Innova Capital” powiedział Andrzej Bartos, Senior Partner Innova, który nadzorował inwestycję.

reklama

Głównym celem Profim jest wzmocnienie pozycji lidera na rynku siedzisk biurowych w Polsce oraz zbudowanie silnej pozycji marki Profim na kluczowych rynkach Europy Zachodniej. Obecnie firma jest jednym z dwóch największych producentów siedzisk biurowych w Polsce oraz zajmuje pozycję w pierwszej dziesiątce największych producentów na rynku niemieckim - najbardziej konkurencyjnym rynku mebli biurowych w Europie.

Współpraca z Innova Capital to wielka szansa dla firmy na szybsze zrealizowanie zakładanych celów, przy współudziale profesjonalnego partnera. Dalsze innowacje produktowe, budowanie wartości eksportu Profim i szybkie wyjście na kolejne rynki zagraniczne wymagają kapitału i doświadczenia. Dlatego też widzimy olbrzymią wartość w zaangażowaniu Innova Capital na tym etapie rozwoju firmy” – powiedział Ryszard Rychlik, prezes Profim.

Spółka stale zwiększa przychody z eksportu, wprowadzając nowe modele siedzisk opracowane przy udziale czołowych projektantów europejskich. W 2016 r. przychody ze sprzedaży Profim wyniosły ok. 470 mln zł, z czego ponad 70 proc. stanowiła sprzedaż zagraniczna. Obecnie, sieć sprzedaży Spółki obejmuje współpracę z ponad 1100 dealerami w 30 krajach.

O Innova Capital:
Innova Capital należy do czołówki środkowoeuropejskich funduszy private equity inwestujących w segmencie średnich przedsiębiorstw. Od momentu rozpoczęcia działalności w 1994 r. do chwili obecnej fundusz Innova Capital zainwestował blisko 700 mln EUR w blisko 50 przedsiębiorstw działających w 10 krajach regionu. W 2010 r. magazyn Unquote wyróżnił Innova Capital nagrodą Fundusz Roku Europy Środkowo-Wschodniej za emisję piątego funduszu Innova/5.

O Profim:
Firma Profim jest jednym z czołowych producentów na rynku siedzisk biurowych w Europie. Od 26 lat tworzy produkty odpowiadające najwyższym normom pod względem ergonomii, jakości i wzornictwa, wyznaczając standardy zdrowego i efektywnego miejsca pracy biurowej. W ciągu ćwierć wieku działalności firma stworzyła blisko 100 kolekcji siedzisk we współpracy z czołowymi projektantami, specjalizującymi się w kreacji mebli biurowych. Profim produkuje około 120 000 siedzisk miesięcznie. Sieć sprzedaży spółki obejmuje współpracę z 1 100 dealerami w 30 krajach. W 2016 r. przychody ze sprzedaży Profim wyniosły ok. 470 mln zł, z czego ponad 70 proc. stanowiła sprzedaż zagraniczna.

materiał nadesłany
*tytuł pochodzi od redakcji

Podobne artykuły

Wideo:

Wideo: "Na dobre produkty warto poczekać". Profim...

19 kw.
Spotkanie władz miasta z firmą Flokk w sprawie...

Spotkanie władz miasta z firmą Flokk w sprawie...

19 lt.
Flokk podsumowuje zmiany i kreśli plany zakładu...

Flokk podsumowuje zmiany i kreśli plany zakładu w...

13 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama