czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

9°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Profim ma nowe władze. Piotr Chełmiński prezesem Zarządu, Ryszard Rychlik będzie przewodniczył Radzie Nadzorczej

Profim ma nowe władze. Piotr Chełmiński prezesem Zarządu, Ryszard Rychlik będzie przewodniczył Radzie Nadzorczej - Ryszard Rychlik będzie teraz przewodniczącym Rady Nadzorczej.
Ryszard Rychlik będzie teraz przewodniczącym Rady Nadzorczej. 

W maju znów stało się głośno o Turku, tym razem za sprawą Profim sp. z o.o. Wszystkie najważniejsze media branżowe, od Pulsu Biznesu po Money.pl, informowały o tym, że jeden ze środkowoeuropejskich funduszy zakupi większościowy pakiet udziałów w spółce, będącej czołowych producentem siedzisk biurowych. Transakcja doszło już do skutku, wiemy także, kto będzie przewodniczącym Rady Nadzorczej, a kto prezesem Zarządu.

Dążenie do rozwoju nie powinno dziwić. Podejmowanie działań, mających na celu rozwój Profim, zapowiadał przecież prezes Ryszard Rychlik, ot chociażby podczas styczniowego Spotkania Noworocznego w „Barbórce”.To nowoczesna firma. Czasem mówi się, tak nieładnie, że polskie firmy to montownie. My stanowimy tego zaprzeczenie. U nas naprawdę produkty powstają od początku do końca, od etapu designu, poprzez rozwój. Firma o dużych obrotach, o skali europejskiej – mówił prezes Ryszard Rychlik, odbierając ''Złoty Herb Powiatu'' za szczególne zaangażowanie w rozwój społeczno-gospodarczy powiatu tureckiego.

reklama

Teraz, w lipcu, wiemy już więcej na temat tejże transakcji. Pojawił się już oficjalny komunikat, z któego dowiadujemy się, iż dotychczasowy prezes spółki, Ryszard Rychlik, będzie ot teraz przewodniczącym nowo powołanej Rady Nadzorczej . Na prezesa Zarządu wybrano natomiast Piotra Chełmińskiego, absolwenta SGGW w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu w Warszawie, który od lat zajmował stanowiska w zarządach polskich i zagranicznych spółek, rozwijając takie firmy i marki, jak np. PKN Orlen, Browar Dojlidy, Okocimskie Zakłady Piwowarskie SA. . – W składzie nowego zarządu znaleźli się również Panowie Łukasz Meissner oraz Marcin Porada – czytamy na www.profim.pl.

Czym zajmuje się Innova? Fundusz ten inwestuje w średniej wielkości przedsiębiorstwa z regionu Europy Środkowej. Najczęściej są to firmy, których wartość to około 50 – 150 mln EUR. „Od momentu rozpoczęcia działalności w 1994 r. do chwili obecnej Innova zainwestowała blisko 700 mln EUR w blisko 50 przedsiębiorstw działających w 10 krajach regionu.” – wskazuje Innova Capital.

Oprac. AW
Źródło: money.pl / pb.pl / innovacap.com / profim.pl

Podobne artykuły

Wideo:

Wideo: "Na dobre produkty warto poczekać". Profim...

19 kw.
Spotkanie władz miasta z firmą Flokk w sprawie...

Spotkanie władz miasta z firmą Flokk w sprawie...

19 lt.
Flokk podsumowuje zmiany i kreśli plany zakładu...

Flokk podsumowuje zmiany i kreśli plany zakładu w...

13 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama