piątek 20 lipca 2018

Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

reklama

Mieszkania w miejscu po ZPJ Miranda. Władze miasta zadecydują dziś o zmianie planu

Mieszkania w miejscu po ZPJ Miranda. Władze miasta zadecydują dziś o zmianie planu - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Turek radni będą głosować nad zmianami w planie zagospodarowania przestrzennego Turku. Zmianie ulegnie m.in. przeznaczenie terenu po byłym ZPJ Miranda. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami burmistrz Romuald Antosik zaproponował radnym, aby przy ul. Kaliskiej powstały nieruchomości mieszkalne z dopuszczeniem funkcji wielkopowierzchniowego handlu i usług (stosunek 51% do 49% z przewagą funkcji mieszkaniowej). Uchwała przegłosowana w poprzedniej kadencji (dopuszczająca jedynie wielkopowierzchniowego obiektu handlowo-usługowego) została uchylona przez wojewodę ze względu na istotne naruszenie prawa.

Przypomnijmy, że kolejna dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie częściowej zmiany planu miejscowego dla terenu po ZPJ Miranda (ul. Kaliska), odbyła się 10 maja b.r. w Urzędzie Miejskim. Po zmianie władz miejskich, zmieniła się także koncepcja zagospodarowania tego obszaru miasta.

reklama

W odróżnieniu od projektu z 2014 r. (w którym dopuszczano jedynie wielkopowierzchniowy obiekt handlowo-usługowy), na terenie przy Kaliskiej będzie mógł powstać obiekt mieszkalny z dopuszczeniem wielkopowierzchniowego handlu i usług (stosunek 51% do 49% z przewagą funkcji mieszkaniowej). Mieszkania mają być pobudowane nad obiektami handlowymi i usługowymi, a całość ma być tak skomponowana, aby przy urzędzie nie postał kolejny „blaszak” lub inny architektoniczny straszak.

- Nie pomijając potrzeb właścicieli terenu, chcemy przede wszystkim ożywić tę część miasta. A nikt tego nie zrobi lepiej, niż ludzie – poinformował przybyłych na majową dyskusję publiczną burmistrz Romuald Antosik. - Chcemy, aby ten teren żył przez 24 godziny na dobę, a dodatkowo będzie można zrobić tutaj zakupy – dodał burmistrz. Według włodarza okolice przy magistracie są atrakcyjne dla mieszkańców ze względu na bliskość szpitala, szkoły, OSiR oraz urzędów.

Ponadto plan przewiduje budowę ciągu pieszo-rowerowego w kierunku szpitala, dzięki któremu mieszkańcy będą mieli dostęp do parku za Urzędem Miejskim.

reklama

Częściowa zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Turku pn. "Stadion" dokonywana jest na wiosek 2 inwestorów.

Marcin Derucki

Podobne artykuły

Turek: Miasto wybudowało mieszkania socjalne

Turek: Miasto wybudowało mieszkania socjalne

10 lip.
Odszkodowanie za decyzje poprzednich władz...

Odszkodowanie za decyzje poprzednich władz miasta....

18 maj.
Wy skonsumowaliście to miasto, a my je budujemy

Wy skonsumowaliście to miasto, a my je budujemy

28 kw.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama