poniedziałek 26 lipca 2021

Anny, Mirosławy, Joachima

18°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Wojewoda kolejny raz uchylił zezwolenie na myjnię na Os. Wyzwolenia

Wojewoda kolejny raz uchylił zezwolenie na myjnię na Os. Wyzwolenia - foto: Marcin Derucki
foto: Marcin Derucki 

Wojewoda Wielkopolski, decyzją z 24 września 2018 r., już po raz drugi uchylił pozwolenie na budowę myjni w sąsiedztwie Parku Tura na Os. Wyzwolenia, zaskarżoną przez Burmistrza Miasta Turku.

Turkowskie starostwo dwa razy zezwoliło na budowę myjni w miejscu, w którym zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego myjnia nie powinna powstać. Plan bowiem wyklucza powstanie tutaj usług mogących powodować uciążliwość dla sąsiednich działek, w tym przypadku dla parku i wypoczywających w nim mieszkańców. Burmistrz Turku drugi raz decyzję Starostwa Powiatowego zaskarżył i po raz drugi Wojewoda Wielkopolski pozwolenie na budowę uchylił w całości.

reklama

Wojewoda zauważył między innymi, że zgodnie z analizą akustyczną, myjnia w ciągu dnia i w nocy będzie generować nadmierny hałas dla terenów mieszkaniowo-usługowych. Ponadto zobowiązał Starostwo do zbadania zgodności planowanej budowy z miejscowym planem zagospodarowania, jednak z uwzględnieniem faktu, że w sąsiedztwie znajdują się tereny parku, tj. tereny rekreacyjno-wypoczynkowe. Po raz kolejny też służby wojewody dostrzegły, że postępowanie w sprawie wydania pozwolenia na budowę w Starostwie Powiatowym w Turku odbyło się z naruszeniem przepisów Prawa budowlanego.

materiał nadesłany

Wojewoda kolejny raz uchylił zezwolenie na myjnię na Os. Wyzwolenia

Podobne artykuły

Starostwo przedłuża zamknięcie Wydziału...

Starostwo przedłuża zamknięcie Wydziału Komunikacji.

29 mrz.
Ograniczenia w funkcjonowaniu Urzędu Miasta i...

Ograniczenia w funkcjonowaniu Urzędu Miasta i...

22 mrz.
Starostowie, wiceburmistrz oraz pracownicy...

Starostowie, wiceburmistrz oraz pracownicy Wydziału...

22 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama