wtorek 24 września 2019

Dory, Gerarda, Maryny

reklama
Wzorek

Wojewoda kolejny raz uchylił zezwolenie na myjnię na Os. Wyzwolenia

Wojewoda kolejny raz uchylił zezwolenie na myjnię na Os. Wyzwolenia - foto: Marcin Derucki
foto: Marcin Derucki 

Wojewoda Wielkopolski, decyzją z 24 września 2018 r., już po raz drugi uchylił pozwolenie na budowę myjni w sąsiedztwie Parku Tura na Os. Wyzwolenia, zaskarżoną przez Burmistrza Miasta Turku.

Turkowskie starostwo dwa razy zezwoliło na budowę myjni w miejscu, w którym zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego myjnia nie powinna powstać. Plan bowiem wyklucza powstanie tutaj usług mogących powodować uciążliwość dla sąsiednich działek, w tym przypadku dla parku i wypoczywających w nim mieszkańców. Burmistrz Turku drugi raz decyzję Starostwa Powiatowego zaskarżył i po raz drugi Wojewoda Wielkopolski pozwolenie na budowę uchylił w całości.

reklama

Wojewoda zauważył między innymi, że zgodnie z analizą akustyczną, myjnia w ciągu dnia i w nocy będzie generować nadmierny hałas dla terenów mieszkaniowo-usługowych. Ponadto zobowiązał Starostwo do zbadania zgodności planowanej budowy z miejscowym planem zagospodarowania, jednak z uwzględnieniem faktu, że w sąsiedztwie znajdują się tereny parku, tj. tereny rekreacyjno-wypoczynkowe. Po raz kolejny też służby wojewody dostrzegły, że postępowanie w sprawie wydania pozwolenia na budowę w Starostwie Powiatowym w Turku odbyło się z naruszeniem przepisów Prawa budowlanego.

materiał nadesłany

Wojewoda kolejny raz uchylił zezwolenie na myjnię na Os. Wyzwolenia

Podobne artykuły

To już pewnie. Otwarcie kontrowersyjnej myjni...

To już pewnie. Otwarcie kontrowersyjnej myjni na...

20 wrz.
Wizyta Wojewody Wielkopolskiego na terenie...

Wizyta Wojewody Wielkopolskiego na terenie powiatu...

27 sierp.
Myjnia na Wyzwolenia. Starostwo za, mieszkańcy...

Myjnia na Wyzwolenia. Starostwo za, mieszkańcy...

12 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama