Bracia Cugowscy & Big Band Miasta Turku | 19 października 18:00 | wstęp wolny

piątek 19 października 2018

Michaliny, Michała, Piotra

reklama

Mieszkańcy ul. Górniczej oburzeni na ekologów. Pytają dlaczego nie zaproszono burmistrza

Mieszkańcy ul. Górniczej oburzeni na ekologów. Pytają dlaczego nie zaproszono burmistrza - foto: Marcin Derucki
foto: Marcin Derucki 

Wczoraj na osiedlu przy ul. Górniczej w Turku odbyła się niewielka uroczystość odsłonięcia okolicznościowej tablicy pod Dębem Wojciechem. Mieszkańcy osiedla odmówili jednak członkom Tureckiego Klubu Ekologicznego (m.in. Zdzisławowi Czapli i Waldemarowi Trojanowi) udziału w wydarzeniu. Powód? Na uroczystość nie zaproszono Burmistrza Miasta Turku.

22 marca Rada Miejska ustanowiła nowy pomnik przyrody – Dąb Wojciech. Drzewo to rośnie w rejonie bloku przy ul. Górniczej 24. Jednak dopiero wczoraj członkowie Tureckiego Klubu Ekologicznego odsłonili pod nim okolicznościową tablicę, na której napisano, iż Dąb Wojciech został ustanowiony pomnikiem przyrody z inicjatywy TKE w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wczorajsze uroczyste odsłonięcie tablicy poprowadził Zdzisław Czapla.

reklama

Wydarzenie nie wzbudziło jednak w mieszkańcach pobliskich bloków entuzjazmu. Turkowianie usiedli na ławkach pod blokami, odmawiając organizatorom udziału w uroczystości. Powód? Na wydarzeniu zabrakło burmistrza. - W trakcie odsłonięcia tablicy zapytałam organizatorów, dlaczego nie zaproszono burmistrza Antosika – relacjonowała po czasie jedna z mieszkanek, która prosiła o zachowanie anonimowości. - Najpierw pan Czapla nie chciał odpowiedzieć. Dopiero później poinformował, że klub nie zaprasza nikogo z władz. Odmówiliśmy więc udziału w uroczystości.

Turkowianie narzekali także, że wśród ekologów, „przypadkowo” znalazło się wielu kandydatów z Towarzystwa Samorządowego i Prawa i Sprawiedliwości. - Nie chcieliśmy znaleźć się z nimi na zdjęciach – dodali mieszkańcy, wspominając przy okazji niedawną wizytę na osiedlu przy ul. Górniczej kandydata PiS na urząd burmistrza – Dopiero z mediów dowiedzieliśmy się, że odbyło się u nas spotkanie z kandydatem. To było zupełnie niepoważne – narzekała jedna z turkowianek.

M. Derucki

Mieszkańcy ul. Górniczej oburzeni na ekologów. Pytają dlaczego nie zaproszono burmistrza - foto: Marcin Derucki

Podobne artykuły

Turek: O komunikacji podmiejskiej z...

Turek: O komunikacji podmiejskiej z mieszkańcami ul....

16 paźd.
TS: Koło zrobi odwiert na 3600m, a Turek na...

TS: Koło zrobi odwiert na 3600m, a Turek na 2200m?...

16 sierp.
TS: Odwiert na 2200 m graniczy z sabotażem. Wód...

TS: Odwiert na 2200 m graniczy z sabotażem. Wód...

7 sierp.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama