środa 26 czerwca 2019

Jana, Pauliny, Rudolfiny

reklama

Mieszkańcy ul. Górniczej oburzeni na ekologów. Pytają dlaczego nie zaproszono burmistrza

Mieszkańcy ul. Górniczej oburzeni na ekologów. Pytają dlaczego nie zaproszono burmistrza - foto: Marcin Derucki
foto: Marcin Derucki 

Wczoraj na osiedlu przy ul. Górniczej w Turku odbyła się niewielka uroczystość odsłonięcia okolicznościowej tablicy pod Dębem Wojciechem. Mieszkańcy osiedla odmówili jednak członkom Tureckiego Klubu Ekologicznego (m.in. Zdzisławowi Czapli i Waldemarowi Trojanowi) udziału w wydarzeniu. Powód? Na uroczystość nie zaproszono Burmistrza Miasta Turku.

22 marca Rada Miejska ustanowiła nowy pomnik przyrody – Dąb Wojciech. Drzewo to rośnie w rejonie bloku przy ul. Górniczej 24. Jednak dopiero wczoraj członkowie Tureckiego Klubu Ekologicznego odsłonili pod nim okolicznościową tablicę, na której napisano, iż Dąb Wojciech został ustanowiony pomnikiem przyrody z inicjatywy TKE w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wczorajsze uroczyste odsłonięcie tablicy poprowadził Zdzisław Czapla.

reklama

Wydarzenie nie wzbudziło jednak w mieszkańcach pobliskich bloków entuzjazmu. Turkowianie usiedli na ławkach pod blokami, odmawiając organizatorom udziału w uroczystości. Powód? Na wydarzeniu zabrakło burmistrza. - W trakcie odsłonięcia tablicy zapytałam organizatorów, dlaczego nie zaproszono burmistrza Antosika – relacjonowała po czasie jedna z mieszkanek, która prosiła o zachowanie anonimowości. - Najpierw pan Czapla nie chciał odpowiedzieć. Dopiero później poinformował, że klub nie zaprasza nikogo z władz. Odmówiliśmy więc udziału w uroczystości.

Turkowianie narzekali także, że wśród ekologów, „przypadkowo” znalazło się wielu kandydatów z Towarzystwa Samorządowego i Prawa i Sprawiedliwości. - Nie chcieliśmy znaleźć się z nimi na zdjęciach – dodali mieszkańcy, wspominając przy okazji niedawną wizytę na osiedlu przy ul. Górniczej kandydata PiS na urząd burmistrza – Dopiero z mediów dowiedzieliśmy się, że odbyło się u nas spotkanie z kandydatem. To było zupełnie niepoważne – narzekała jedna z turkowianek.

M. Derucki

Mieszkańcy ul. Górniczej oburzeni na ekologów. Pytają dlaczego nie zaproszono burmistrza - foto: Marcin Derucki

Podobne artykuły

Turek: O komunikacji podmiejskiej z...

Turek: O komunikacji podmiejskiej z mieszkańcami ul....

16-10-2018
TS: Koło zrobi odwiert na 3600m, a Turek na...

TS: Koło zrobi odwiert na 3600m, a Turek na 2200m?...

16-08-2018
TS: Odwiert na 2200 m graniczy z sabotażem. Wód...

TS: Odwiert na 2200 m graniczy z sabotażem. Wód...

07-08-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama