niedziela 16 maja 2021

Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

16°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Koalicja Obywatelska o aferach PiS, inwestycji Kawasaki i Wielkopolskiej Dolinie Energii

Wideo: Koalicja Obywatelska o aferach PiS, inwestycji Kawasaki i Wielkopolskiej Dolinie Energii
 

Za nami konferencja Koalicji Obywatelskiej z posłem Tomaszem Nowakiem na czele. Inwestycja Kawasaki, kwestia energetyki w najbliższych latach, dowartościowanie małych przedsiębiorstw - to główne tematy poruszane przez przedstawicieli komitetu wyborczego. Nie zabrakło też kontrowersyjnego tematu afer partii rządzącej, który według posła Nowaka powinien być poruszany częściej i głośniej.

Na początku konferencji poseł na sejm RP Tomasz Nowak poruszył kwestię przedsiębiorstw, podkreślając, że trzeba stawiać na własnych małych i średnich przedsiębiorców: "Oni są motorem i siłą rozwoju. (...) Mały biznes, tureci biznes powinien być w tej chwili bardzo dowartościowany." Tomasz Nowak nie omieszkał dodać, że to przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej przyciągnęli do Turku firmę Kawasaki. Poseł wspomniał także o głośnej ostatnio sprawie podniesienia pensji minimalnej, która jego zdaniem zgniecie przedsiębiorców i wywołuje w ich środowisku panikę, przy okazji wymieniając postulaty swojego komitetu wyborczego w tej sprawie.

reklama

Niewątpliwie gorący punkt spotkania stanowił temat tzw. "afer PiSu": "218 afer PiSu w tej chwili jest wyszczególnionych. Przyzwyczajamy się do tych afer, one przestają nas w tej chwili zajmować. (...) To jest dramat państwa, które się osuwa w stronę Białorusi i w stronę państwa Putina". - jak widzimy, w kwesti tej poseł Nowak nie szczędził ostrych określeń. Czy słusznych? To pozostawiamy każdemu czytelnikowi do osobistej oceny.

Ważnym tematem w czasie konferenecji była energetyka - rozmawiano o projekcie Wielkopolskiej Dolina Energii, bilansie energii produkowanej w elektrowniach gazowych, a także o planach Koalicji Obywatelskiej w kwestii energetyki. W tych tematach głównie zabierał głos Piotr Rybarski - były dyrektor KWB Adamów. Przedstawiciele jednogłośnie stwierdzili, że 2040 będzie rokiem w którym Polska odejdzie od węgla, a w związku z tym że idziemy w transformację energetyczną w odpowiednim momencie.

Głos zabrał także Maciej Sytek, przedstawiając działania koalicji na trzech płaszczyznach: odnawialnych źródłach energii, elektromobilności i technologii wodorowych. Przedstawiciele skierowali słowa podziwu w stronę samorządowców z Turku i powiatu tureckiego, mając na uwadze fakt inwestycji firmy Kawasaki: "Nasz wkład w ściągnięcie tutaj inwestora byłby zupełnie zmarnowany gdyby nie świetne przygotowanie samorządu, gdyby nie burmistrz Antosik i jego zespół, który potrafił przekonać, a to są naprawdę wymagający inwestorzy, to są ludzie, którzy liczą każdą złotówkę i oczekują na wsparcie. (...) Wielkie podziękowania dla samorządowców i tutaj, i w Przykonie, i w Brudzewie i w wielu innych miejscach, w których starają się sprostać wymaganiom dzisiaj na najwyższym poziomie".

reklama

Na koniec konferencji Rybarski wspomniał o farmie wiatrowej, która powstaje w Przykonie z inicjatywy wójta Broniszewskiego, a Maciej Sytek zwrócił uwagę na problem komunikacji, który dotyka zwłaszcza młodych ludzi oraz kwestię hydrologiczną dotyczącą rolników i nie tylko.

Podobne artykuły

Budowa elektrowni gazowej w Turku. Dziś...

Budowa elektrowni gazowej w Turku. Dziś startują...

11 lt.
Postępowanie o wydanie decyzji środowiskowych...

Postępowanie o wydanie decyzji środowiskowych budowy...

21 st.
Rozmowy o budowie elektrowni Kawasaki w Turku

Rozmowy o budowie elektrowni Kawasaki w Turku

03-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama