środa 12 sierpnia 2020

Hilarii, Juliana, Lecha

reklama

Wideo: Koalicja Obywatelska o aferach PiS, inwestycji Kawasaki i Wielkopolskiej Dolinie Energii

Wideo: Koalicja Obywatelska o aferach PiS, inwestycji Kawasaki i Wielkopolskiej Dolinie Energii
 

Za nami konferencja Koalicji Obywatelskiej z posłem Tomaszem Nowakiem na czele. Inwestycja Kawasaki, kwestia energetyki w najbliższych latach, dowartościowanie małych przedsiębiorstw - to główne tematy poruszane przez przedstawicieli komitetu wyborczego. Nie zabrakło też kontrowersyjnego tematu afer partii rządzącej, który według posła Nowaka powinien być poruszany częściej i głośniej.

Na początku konferencji poseł na sejm RP Tomasz Nowak poruszył kwestię przedsiębiorstw, podkreślając, że trzeba stawiać na własnych małych i średnich przedsiębiorców: "Oni są motorem i siłą rozwoju. (...) Mały biznes, tureci biznes powinien być w tej chwili bardzo dowartościowany." Tomasz Nowak nie omieszkał dodać, że to przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej przyciągnęli do Turku firmę Kawasaki. Poseł wspomniał także o głośnej ostatnio sprawie podniesienia pensji minimalnej, która jego zdaniem zgniecie przedsiębiorców i wywołuje w ich środowisku panikę, przy okazji wymieniając postulaty swojego komitetu wyborczego w tej sprawie.

reklama

Niewątpliwie gorący punkt spotkania stanowił temat tzw. "afer PiSu": "218 afer PiSu w tej chwili jest wyszczególnionych. Przyzwyczajamy się do tych afer, one przestają nas w tej chwili zajmować. (...) To jest dramat państwa, które się osuwa w stronę Białorusi i w stronę państwa Putina". - jak widzimy, w kwesti tej poseł Nowak nie szczędził ostrych określeń. Czy słusznych? To pozostawiamy każdemu czytelnikowi do osobistej oceny.

Ważnym tematem w czasie konferenecji była energetyka - rozmawiano o projekcie Wielkopolskiej Dolina Energii, bilansie energii produkowanej w elektrowniach gazowych, a także o planach Koalicji Obywatelskiej w kwestii energetyki. W tych tematach głównie zabierał głos Piotr Rybarski - były dyrektor KWB Adamów. Przedstawiciele jednogłośnie stwierdzili, że 2040 będzie rokiem w którym Polska odejdzie od węgla, a w związku z tym że idziemy w transformację energetyczną w odpowiednim momencie.

Głos zabrał także Maciej Sytek, przedstawiając działania koalicji na trzech płaszczyznach: odnawialnych źródłach energii, elektromobilności i technologii wodorowych. Przedstawiciele skierowali słowa podziwu w stronę samorządowców z Turku i powiatu tureckiego, mając na uwadze fakt inwestycji firmy Kawasaki: "Nasz wkład w ściągnięcie tutaj inwestora byłby zupełnie zmarnowany gdyby nie świetne przygotowanie samorządu, gdyby nie burmistrz Antosik i jego zespół, który potrafił przekonać, a to są naprawdę wymagający inwestorzy, to są ludzie, którzy liczą każdą złotówkę i oczekują na wsparcie. (...) Wielkie podziękowania dla samorządowców i tutaj, i w Przykonie, i w Brudzewie i w wielu innych miejscach, w których starają się sprostać wymaganiom dzisiaj na najwyższym poziomie".

reklama

Na koniec konferencji Rybarski wspomniał o farmie wiatrowej, która powstaje w Przykonie z inicjatywy wójta Broniszewskiego, a Maciej Sytek zwrócił uwagę na problem komunikacji, który dotyka zwłaszcza młodych ludzi oraz kwestię hydrologiczną dotyczącą rolników i nie tylko.

Podobne artykuły

Zaprezentowano logotyp Wielkopolskiej Doliny...

Zaprezentowano logotyp Wielkopolskiej Doliny Energii

29 kw.
PIS nokautuje ale PSL się postawił. Są już...

PIS nokautuje ale PSL się postawił. Są już pełne...

14-10-2019
Wideo: Konferencja przedstawicieli KO w...

Wideo: Konferencja przedstawicieli KO w przededniu...

07-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama