czwartek 24 września 2020

Dory, Gerarda, Maryny

reklama

Historyczna wizyta Premiera Mateusza Morawieckiego w Turku

Historyczna wizyta Premiera Mateusza Morawieckiego w Turku
 

Dostojni Państwo! Szanowny Panie Premierze. To dla nas historyczna chwila - mówił Poseł Ryszard Bartosik inaugurując spotkanie w Domu Strażaka w ostatnią sobotę -  Ostatni raz Premier Rzeczypospolitej gościł u nas przed wojną. Był to Felicjan Sławoj Składkowski, dobrodziej tego miasta dzięki któremu powstało wiele obiektów użyteczności publicznej: nasze liceum, "Tkacz", czy park miejski. Gościł przed wojną, a my dziś bardzo się cieszymy, bo upłynęło tyle czasu, ale jest z nami Premier najjaśniejszej Rzeczypospolitej ! To historyczna chwila dla naszego miasta i naszego powiatu. Żyjemy w bardzo ważnych czasach, bo nastąpił czas "dobrej zmiany" z którego, My tutaj w Turku korzystamy. Dziękujemy za wszystkie programy i wszystkie działania na rzecz zwykłych ludzi. Tak jest w polityce Prawa i Sprawiedliwości, tak jest w polityce Premiera na pierwszym miejscu jest człowiek. Później są słupki i pieniądze ale najpierw jest człowiek. Mówiłem o historii, ale należy parę słów powiedzieć o współczesności o tym co dzieje się dziś, bo i Premier Morawiecki jest dobrodziejem dla Turku.

Poseł wymienił najważniejsze działania dotowane z pieniędzy rządowych takie jak: budowa dróg samorządowych, dofinansowania do karetek i szpitala, kontrakt na 162 mln. zł. na dostawę dla wojska z jedną z lokalnych firm, kontrakt,  Energę, która buduje wiatraki w pobliskiej gminie Przykona. Poseł podziękował Premierowi i wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju. Dodając, że - "jednak My Polacy jesteśmy bardzo ambitni i chcemy więcej. Dlatego potrzeba nam kolejnych czterech lat po to abyśmy zmieniali Polskę. Po ta aby polityka PiS nastawiona na zwykłego człowieka była nadal realizowana. W powiecie Tureckim doświadczyliśmy rządów PO-PSL kiedy to za przysłowiową czapkę śliwek sprzedano kopalnię w Turku, kopalnię w Koninie. Doświadczyli tego mieszkańcy ale i samorządy bo przecież spadły ich dochody.Dlatego cieszymy się z wielu programów i cieszymy się z "polityki zrównoważonego rozwoju", która nam tutaj w Turku jest potrzebna jak powietrze".

reklama

Premier rozpoczął swoje wystąpienie od nawiązania do naszego herbu: Przywitał mnie tutaj w sali obok taki groźny tur, wasz herb. Bardzo zły, silny, ale u was widzę uśmiechy na twarzach, widzę wiarę w to, że wygramy, że zwyciężymy, że Polska zwycięży. Rzeczywiście zwyciężymy, jestem tego pewien, ale też i to zwycięstwo musi być bardzo jednoznaczne, musi być wyraźne, po to, żeby móc mieć silny mandat do zmiany Polski - mówił Premier Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Turku.

Dodał, że chodzi o zmiany w kierunku Polski dobrobytu, Polski coraz bezpieczniejszej, solidarnej, ale też Polski nowoczesnej, Polski, która by potrafiła zatrzymać naszą młodzież tutaj w Turku, w Kole, w Gnieźnie, we wszystkich miastach Polski.

Interesują nas rodziny i miasta - czyli trochę odwrotnie do tego, co było 20-25 lat temu i niedawno, kiedy nasi poprzednicy zamykali jakiś jeden zakład, drugi. W ogóle się tym nie przejmowali. My mamy zupełnie inne podejście, inną politykę. Interesują nas przede wszystkim polskie rodziny, polska młodzież, polscy emeryci, polscy przedsiębiorcy. Oni budują Polskę - podkreślił.

reklama

Premier dodał, że Prawo i Sprawiedliwość interesują takie miasta, jak Turek, i powiat turecki, które -cały czas jeszcze tego potencjału nie wykorzystują. "Waszego tura trzeba chwycić za rogi i my to zrobiliśmy.

Premier wymienił cztery dziedziny życia ważne dla każdego patrioty: Odbudowaliśmy elementarną sprawiedliwość społeczną. Po drugie zbudowana została elementarna sprawność instytucji państwa. -W czasach naszych poprzedników nieuczciwość była systemowa - Powiedział Premier.  Podkreślił, że mottem działań rządu PiS jest państwo wyrozumiałe wobec słabszych, a silne dla tych którzy "okradają państwo, są nieuczciwi". Trzeci obszar, jaki zmienił się za rządów PiS, to - zdaniem premiera - uzyskanie wewnątrzsterowności polskiej polityki zagranicznej. Czwarty obszar zmian, jaki wymienił Premier Morawiecki, to "odbudowa polskiego patriotyzmu, odbudowa dumy z Polski" oraz "dbałość o prawdę historyczną"

Po wystąpieniach przyszedł czas na prezentację najważniejszych kandydatów z okręgu 37. Mateusz Morawiecki znalazł czas na pamiątkowe zdjęcia z zebranymi na sali mieszkańcami. Starosta Dariusz Kałużny wpiął premierowi wpinkę z herbem Powiatu Tureckiego. Razem z posłem Ryszardem Bartosikiem przekazali pamiątkową grafikę Turku autorstwa Anny Stolarek. Na koniec Premier dokonał pamiątkowego wpisu do księgi pamiątkowej OSP Turek.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Uczniowie ZSR i SP5 na nietypowej lekcji w KPP...

Uczniowie ZSR i SP5 na nietypowej lekcji w KPP Turek

28 lt.
Wideo: Poseł Bartosik dziękuje za głosy i...

Wideo: Poseł Bartosik dziękuje za głosy i deklaruje...

14-10-2019
Oficjalne wyniki w poszczególnych gminach...

Oficjalne wyniki w poszczególnych gminach powiatu....

14-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama