środa 02 grudnia 2020

Balbiny, Ksawerego, Pauliny

reklama

Wideo: Konferencja przedstawicieli KO w przededniu wyborów parlamentarnych

Wideo: Konferencja przedstawicieli KO w przededniu wyborów parlamentarnych
 

Stan turkowskiego szpitala, walka o czyste powietrze, budowa kolei z Konina do Turku - m.in. takie kwestie zostały poruszone w ostatniej konferencji Koalicji Obywatelskiej, która  odbyła się 5 października. Oprócz lidera listy KO okregu nr 37 wziął w niej udział także m.in. kandydat do sejmu z naszego powiatu - Grzegorz Ciesielski.

Wybory parlamentarne już za tydzień. Emocje powoli sięgają zenitu, a kandydaci wykorzystują każdą dostępną okazję, by przekonać do siebie potencjalnych wyborców. Wczoraj jedną z ostatnich konferencji prasowych odbyli kandydaci z Koalicji Obywatelskiej z naszego okręgu wyborczego.

reklama

Na początek konferencji poseł na Sejm RP, Tomasz Nowak zwrócił się do obywateli: "Ja proszę państwa o zaangażowanie się w myślenie bardzo pozytywne dla Turku, dla regionu tureckiego i dla całego subregionu. Musimy myślec o kandydatach, którzy dają nową perspektywą i pewną przyszłość regionowi." - po tych słowach przeszedł do inwestycji Kawasaki w ramach wizji Wielkopolskiej Doliny Energii. Poseł zakwestionował informacje jednego z lokalnych portali, który podaje w wątpliwość urzeczywistnienie projektu. Nowak mówi konkretnie i wprost: "To się uda", nawołując do współpracy oraz wiary w siebie i w region.

Po wypowiedzi posła głos zabrał Maciej Sytek, który mówił o sukcesach w powiecie tureckim oraz zapraszał do współpracy, która jest kluczem do powodzenia. Zaraz po nim Grzegorz Ciesielski jako szóstka na liście KW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni w okręgu 37 zachęcał do oddania głosu w najbliższych wyborach już za tydzień. Poruszył także niezwykle gorący i ważny temat w ostatnim czasie, jakim jest stan szpitala w Turku i naprawa służby zdrowia: "Nie może być tak, że z kadencji na kadencję długi tego szpitala cały czas rosną, a stan szpitala się praktycznie nie poprawia." Poseł Nowak odniósł się do tej wypowiedzi podkreślając opłakany stan służby zdrowia, proponując rozwiązanie w postaci zwiększenia nakładów finansowych i reorganizacji szpitali.

Kandydaci KO podczas konferencji nawiązali do dużego wyzwania, jakim jest walka ze smogiem przedstawiając program "Czyste powietrze". Maciej Sytek podkreślił, iż należy podzielić program i przekazać pieniądze samorządom wojewódzkim, które dalej skierują je do gmin: "Rząd Prawa i Sprawiedliwości cały czas dąży do centralizacji, wszystko próbuje zagarnąć do Warszawy. (...) To tam na dole są ludzie, którzy wiedzą, czego ich sąsiad potrzebuje. Nie minister we Warszawie."

reklama

Pod koniec zabrano głos w sprawie, która wzbudza wiele zainteresowania, a zarazem kontrowersji. "Dzisiaj wiemy, że taka inwestycja jest możliwa. (...) Niemożliwe nie istnieje. Możliwa jest budowa kolei z Konina do Turku." - mówi wprost Dariusz Młynarczyk. Poseł Nowak nie krył zdziwienia faktem, iż premier Morawiecki, który niedawno odwiedził Turek w głównym przemówieniu pominął kwestię kolei.

13 października wybory parlamentarne 2019. Czy kandydaci z Koalicji Obywatelskiej (a zwłaszcza jej lokalny przedstawiciel, Grzegorz Ciesielski) przekonali wyborców do oddania na nich swojego głosu? Tego dowiemy się już za tydzień.

Podobne artykuły

Wideo: Konferencja posła Nowaka pod znakiem...

Wideo: Konferencja posła Nowaka pod znakiem...

20 lt.
Wideo: Konferencja prasowa posła Tomasza Nowaka

Wideo: Konferencja prasowa posła Tomasza Nowaka

17 st.
Wideo: Poseł Bartosik dziękuje za głosy i...

Wideo: Poseł Bartosik dziękuje za głosy i deklaruje...

14-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama