piątek 14 sierpnia 2020

Alfreda, Maksymiliana, Selmy

reklama

Kolejna edycja Szlachetnej Paczki w Turku za nami

Kolejna edycja Szlachetnej Paczki w Turku za nami - foto: Piotr Podembski
foto: Piotr Podembski 

Szlachetna Paczka w Turku to już tradycja, która w tym roku miała swój jubileusz. 7 grudnia mieszkańcy naszego miasta niejednokrotnie na ulicach mogli zauważyć wolontariuszy z Centrum Wolontariatu w czerwonych koszulkach i z czapkami św. Mikołaja na głowie, niosących kolorowe paczki.

26 – tyle rodzin w tym roku zostało obdarowanych w rejonie Turek w ramach ogólnopolskiego projektu Szlachetna Paczka. Finał tego przedsięwzięcia to tzw. „Weekend cudów”, pełen wzruszeń, zaskoczeń i radości.

reklama

Komu pomaga Szlachetna Paczka?
Do projektu włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych. Pomoc otrzymują potrzebujący, którzy mimo słabości walczą o zmianę swojej sytuacji oraz ci, którzy nie poradzą sobie sami – ubodzy seniorzy czy niepełnosprawni. Otrzymanie świątecznych paczek stanowi dla nich umocnienie w zmaganiach, przywrócenie nadziei i wiary w bezinteresowną dobroć ludzi.

Szlachetna Paczka odbywała się w tym roku w Turku po raz dziesiąty. W Centrum Wolontariatu na ulicy Kaliskiej, gdzie znajdowało się ‘centrum dowodzenia’, darczyńcy przywozili przygotowane paczki, przy okazji mogąc ugościć się przy kawałku jubileuszowego tortu (w towarzystwie innych słodkości!) i kawie.

Sobota była nie tylko dniem radosnego rozwożenia przygotowanych paczek do potrzebujących rodzin w powiecie tureckim. Należy wspomnieć, iż stanowiła zwieńczenie ciężkiej pracy wolontariuszy Centrum Wolontariatu przy MOPS w Turku na czele z liderem – Beatą Pacławską, który już od miesięcy pracowali nad tym, by „Weekend cudów” przebiegł pomyślnie. Całość nie udałaby się, gdyby nie wsparcie ludzi, którzy włączyli się poprzez udostępnienie busów do dostarczania paczek, wsparcie akcji finansowo czy choćby przygotowanie domowych wypieków. Nie można zapomnieć o darczyńcach, którzy w systemie wybrali rodziny, przygotowując im następnie wyjątkowe paczki.

reklama

Szlachetna Paczka to piękny projekt, który pokazuje, że w naszym powiecie jest wielu ludzi, którzy chcą bezinteresownie pomagać. Brawa dla wszystkich, którzy w dowolny sposób zaangażowali się w tę akcję!

Podobne artykuły

Wideo: Pompowali dla Kingi - uzbierali niecałe...

Wideo: Pompowali dla Kingi - uzbierali niecałe 5...

18 lip.
Trzeba walczyć dalej - kontynuacja zbiórki dla...

Trzeba walczyć dalej - kontynuacja zbiórki dla...

16 lip.
Kolejne

Kolejne "Kolorowe wakacje" na Matejki za nami

15 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama