czwartek 24 września 2020

Dory, Gerarda, Maryny

reklama

Rozdano maseczki dla mieszkańców. Od 16 kwietnia są obowiązkowe.

Rozdano maseczki dla mieszkańców. Od 16 kwietnia są obowiązkowe. - fot. OPS Turek
fot. OPS Turek 

Od 16 kwietnia, czyli od czwartku obowiązkowe będzie zakrywanie nosa i ust w przestrzeni publicznej. Każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Dotyczyć to będzie wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy.

W Turku dotychczas rozdanych zostało kilka tysięcy maseczek. Miasto ściśle współpracuje z Samorządami Osiedli, różnego rodzaju organizacjami i przedsiębiorcami, aby wyposażyć mieszkańców w środki ochronne.

reklama

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej rozdawali seniorom maseczki podarowane przez lokalną firmę Yego Design. Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku, Wolontariusze, Samorządy Osiedlowe, pracownicy Żłobka Miejskiego, radni Ziemi Turkowskiej, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej Sintur, prywatni przedsiębiorcy oraz pozostałe instytucje i osoby prywatne rozdawały i szyły maseczki. Łącznie w Turku rozdano ok. 9.600 maseczek, w tym:

1)      Samorządy Osiedli nr 2, 5, 8 - rozdały ok. 2.700 sztuk.
2)      MOPS (w tym Centrum Wolontariatu - dla osób starszych i opiekunek) – 1.000 sztuk.
3)      Warsztaty Terapii Zajęciowej Sintur - 900 sztuk.
4)      Stowarzyszenie Ziemia Turkowska - ok. 5.000 szt.

Wiadomym jest, że zapotrzebowanie na maseczki jest większe, dlatego miasto Turek zgłosiło się do akcji „Maseczki dla Polski". Zgłoszone zapotrzebowanie to 23.400 sztuk. Druhowie z OSP Turek skompletowali już materiały niezbędne do szycia maseczek. Dzisiaj, tj. 10 kwietnia gotowa będzie pierwsza partia 300 sztuk, która zostanie rozdana ok. godziny 17.00 na os. Młodych.

reklama

Jednocześnie przypominamy, że Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku pracują przy odkażaniu ogólnodostępnych przestrzeni w mieście oraz miejsc gdzie jest duża rotacja ludzi np. wejścia do aptek i sklepów. Każdy kto chce pomóc Turkowskim strażakom albo skorzystać z usługi może kontaktować się z OSP Turek na nr tel. 63 278-55-97, e-mail: osp.turek@op.pl lub fanpage na Facebook: Ochotnicza Straż Pożarna Turek.

Podobne artykuły

Koronawirus w turkowskim szpitalu. Zakażonych...

Koronawirus w turkowskim szpitalu. Zakażonych osiem...

16 wrz.
Kolejna ofiara koronawirusa w powiecie. Zmarł...

Kolejna ofiara koronawirusa w powiecie. Zmarł...

16 wrz.
Trzy nowe pozytywne wyniki na SARS-CoV-2 u...

Trzy nowe pozytywne wyniki na SARS-CoV-2 u...

11 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama