piątek 25 czerwca 2021

Łucji, Witolda, Wilhelma

17°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Turkowska biblioteka ponownie otwarta

Turkowska biblioteka ponownie otwarta
 

25 maja, po ponad dwumiesięcznym zamknięciu, swoją działalność wznowiła Miejska Biblioteka Publiczna w Turku. Od poniedziałku ponownie można zwracać i wypożyczać materiały biblioteczne, zarówno książki, gazety i płyty DVD. Jednak wszystkie te działania odbywają się w nowym rygorze sanitarnym.

12 marca biblioteki w całym kraju, w związku z ogłoszeniem stanu epidemii, musiały całkowicie zawiesić swoją działalność. Ponowne otwarcie placówek umożliwione zostało od 4 maja, jednak Burmistrz wraz z dyrektorką turkowskiej biblioteki zdecydowali o otwarciu 25 maja. Aby zapewnić bezpieczeństwo, zarówno użytkownikom, jak i pracownikom jednostki wprowadzone zostały nowe zasady funkcjonowania. 

reklama

Co się zmieniło? Przede wszystkim godziny otwarcia. Z działów znajdujących się przy ulicy Dworcowej 5 korzystać można w poniedziałki i wtorki od godz. 9.00 do 18.30 ( z wyjątkiem Wypożyczalni dla Dzieci, która w tych dniach działa od godz. 11.do 18.00) a w środy, czwartki i piątki od godz. 9.00 do 16.00. Filia nr 4 dla czytelników otwarta jest od poniedziałku do środy od godz. 14.00 do 19.00, natomiast w czwartki i piątki od 10.00 do 15.00. Z kolei Filia nr 2 nieczynna jest do odwołania, jednak zwrotów z tej placówki dokonywać można w siedzibie głównej. Do odwołania także zawieszona jest działalność kulturalna oraz korzystanie z punktu ksero, czytelni, pracowni komputerowej i kącików dla dzieci. 

W każdej z placówek należy dezynfekować dłonie zgodnie z zamieszczonymi instrukcjami, obowiązuje także noszenie maseczek i rękawiczek. Ważną zmianą jest brak wolnego dostępu do półek, bibliotekarze w osłoniętych pleksą stanowiskach realizują zamówienia i doradzają w wyborze ciekawych książek. Dodatkowo w siedzibie głównej, znajdującej się przy ul. Dworcowej 5, utworzony został punkt zwrotów, w którym czytelnicy oddają wypożyczone materiały, tutaj również przyjmowane są książki z Filii nr 2. Wszystkie zwracane materiały biblioteczne trafiają na 4 dniową kwarantannę. Aby ułatwić pracę obsłudze biblioteki  książki i płyty można zamówić przed wizytą w jednostce. Można zrobić to na trzy sposoby: mailowo, telefonicznie bądź przez swoje konto biblioteczne, do którego użytkownicy mają zdalny dostęp.  

Aby zapewnić jak największy poziom bezpieczeństwa, bibliotekarze wyposażeni są w środki ochrony osobistej a stanowiska obsługi dezynfekowana są po każdym odwiedzającym. 
Serdecznie zapraszamy do biblioteki. 

reklama

Materiał prasowy MBP w Turku

Podobne artykuły

Nowa siedziba Powiatowej Biblioteki Publicznej...

Nowa siedziba Powiatowej Biblioteki Publicznej w...

z dzisiaj
Książki z biblioteki z dostawą do domu

Książki z biblioteki z dostawą do domu

21 czerw.
Wspólne świętowanie rozpoczęcia lata w Turku

Wspólne świętowanie rozpoczęcia lata w Turku

18 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama