czwartek 13 czerwca 2024

Antoniego, Gracji, Lucjana

reklama

Majówka po turkowsku. Wyjątkowy weekend w środku tygodnia!

Majówka po turkowsku. Wyjątkowy weekend w środku tygodnia!
 

Przed nami Majówka, w tym roku wyjątkowo długa! Nawet jeśli nigdzie na nią nie wyjeżdżacie, w Turku znajdzie się sporo okazji do wyjścia z domu. Będzie sportowo, patriotycznie i urodzinowo, ze strażackim akcentem!

Maj startuje politycznie i sportowo

Poniedziałek, 1 maja, czyli Święto Pracy, rozpoczniemy na wspólnym wiecu pod pomnikiem „Nigdy Więcej Wojny”. Jak zapowiadają jego organizatorzy – OPZZ oraz Nowa Lewica w Turku, będą przemówienia, złożenie kwiatów a także tradycyjne "Parówki 1-majowe". Hasło przewodnie tegorocznych obchodów Święta Pracy, które rozpoczną się o godz. 10:00, brzmi „Stop rozkradaniu Polski przez pisowską mafię! Stop drożyźnie! Stop Wojnie na Ukrainie!”

reklama

O godz. 11:00 rozpocznie się wielkie miejskie bieganie - Europa TU-rek. Jako pierwsze, na dystansie 200 metrów wystartują przedszkolaki, potem uczniowie poszczególnych klas szkół podstawowych i średnich. W zależności od wieku uczestników, organizatorzy zaplanowali dystanse od 400 do 1200 metrów. Wspólne bieganie zakończy się rodzinnie – drużyny, liczące minimum 3 członków rodziny, w tym jednego rodzica, wystartują w biegu na dystansie 800 metrów. Biegi odbędą się na stadionie 1000-lecia w Turku.

Poniedziałkowe popołudnie możemy spędzić na zwiedzaniu kościoła ewangelicko-augsburskiego w Turku. Najstarszy turkowski zabytek zaprasza na Drzwi Otwarte. Tematem przewodnim będzie muzyka luterańska - spotkanie będzie okazją do posłuchania wyjątkowego instrumentu. Początek o godz. 15:00.

W Dzień Flagi świętują strażacy

We wtorek, 2 maja, wywieszamy biało-czerwone flagi. A o 11:00, na dziedzińcu Domu Strażaka przy ul. 3-go Maja w Turku, rozpoczynają się miejskie obchody Dnia Strażaka. Tegoroczne uroczystości to też przekazanie i poświęcenie proporca MDP, o którym pisaliśmy TU. W samo południe, po uroczystym przemarszu na Plac Wojska Polskiego, nastąpi uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt.

Konstytucja 3-go Maja i urodziny Turku

Najhuczniej zapowiada się środowe popołudnie. Po uroczystościach patriotycznych, najpierw powiatowych (od. godz. 10:00), potem miejskich (o 16:00), o godz. 17: 00 rozpocznie się przyjęcie urodzinowe, zorganizowane z okazji 682 urodzin Turku, w parku im. Konstytucji 3-go Maja. W programie: hejnał miasta Turek, tort, turniej wiedzy o mieście, koncert Big Bandu Turku, stoiska warsztatowe dla dzieci oraz potańcówka z DJ markiem Górskim!

reklama

Anna Wiśniewska-Kocik dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
Podobne artykuły
Mnóstwo uśmiechu i zabawy na 683. urodzinach...

Mnóstwo uśmiechu i zabawy na 683. urodzinach Miasta Turek w parku...

6 maj.

"Chcemy Europy socjalnej!". 1-Majowy wiec w 20. rocznicę wejścia do...

1 maj.
Patriotycznie pod pomnikiem Orła Białego....

Patriotycznie pod pomnikiem Orła Białego. Turkowianie uczcili 15...

15-08-2023
Wianki, motanki, śpiewy i... pyry z gzikiem!...

Wianki, motanki, śpiewy i... pyry z gzikiem! Słowiańskie rozrywki na...

21-06-2023

"Stop rozkradaniu Polski przez pisowską mafię! Stop drożyźnie!"....

01-05-2023
Msze, kwiaty i koncerty. 232 rocznica...

Msze, kwiaty i koncerty. 232 rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja w...

30-04-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama