poniedziałek 17 czerwca 2024

Laury, Leszka, Marcjana

reklama

Wojewoda uchylił kolejną decyzję starosty, blokującą inwestycję w Turku

Wojewoda uchylił kolejną decyzję starosty, blokującą inwestycję w Turku - fot. UM Turek
fot. UM Turek 

Jak informuje Urząd Miasta w Turku Wojewoda Wielkopolski uznał, że decyzja starosty tureckiego o braku zgody na budowę ul. Św. Barbary i ul. Daszyńskiego jest nieważna. To już kolejna decyzja Dariusza Kałużnego, wydana przeciwko Miastu, z naruszeniem prawa!

Urząd Miasta przywołuje kilka cytatów z decyzji Wojewody Wielkopolskiego, która unieważniła w całości postanowienie starosty Dariusza Kałużnego, który nie wydał Miastu Turek decyzji o zezwoleniu na budowę ul. Św. Barbary i ul. Daszyńskiego - „Jak wskazano wyżej w niniejszej decyzji, żądania organu [tj. starosty Kałużnego] w tym zakresie nie znajdują oparcia w przepisach prawa, zwłaszcza zaś w przepisach specustawy.”„Jak wskazano wyżej w niniejszej decyzji, żądanie organu I instancji [tj. starosty Kałużnego] w tym zakresie było nieuzasadnione.”„Jak wskazano wyżej w niniejszej decyzji, żądanie organu I instancji [tj. starosty Kałużnego] nie znajdowało oparcia w przepisach prawa ani w zakresie nazwy inwestycji, ani w zakresie przedłożenia ww. dokumentu”. „Organ I instancji [tj. starosta Kałużny] nie dołożył należytej staranności w prowadzonym postępowaniu.”„Organ [tj. starosta Kałużny] nie dołożył więc należytej staranności przy ustalaniu stanu faktycznego przed podjęciem decyzji. Jednocześnie, jak wskazano wyżej, Starosta Turecki nakładał na Wnioskodawcę [tj. Miasto] obowiązki nie mające podstaw w przepisach prawa.”

reklama

Wniosek o wydanie pozwolenia złożony był 7 grudnia 2022 r., zaś starosta odmowę wydał 14 września 2023 r. W toku postępowania starosta Dariusz Kałużny żądał od Miasta składanie dokumentów, których nie miał prawa żądać - co zauważył Wojewoda Wielkopolski podkreślając, że nie miało to oparcia w przepisach prawa. Staroście nie podobała się nawet nazwa inwestycji, żądał jej zmiany, co jak podkreślił Wojewoda Wielkopolski, również „nie znajduje uzasadnienia”. 

W uzyskanej decyzji służby wojewody pouczają starostę, że „nie można uzależniać zezwolenia na realizację inwestycji drogowej od spełnienia świadczeń lub warunków nieprzewidzianych obowiązującymi przepisami”. Tym samym Wojewoda Wielkopolski uznał wniesione przez Urząd Miejski w Turku odwołanie od decyzji starosty „w całości za zasadne”.

Po odmowach zezwolenia na budowę Centrum Sportów Plażowych z lodowiskiem na OSiR i ciepłowni geotermalnej, sprawa budowy ul. Św. Barbary i Daszyńskiego jest trzecim przypadkiem decyzji wydanej przez Starostę Tureckiego z naruszeniem prawa, co stwierdził nadzór Wojewody Wielkopolskiego.

Dlaczego starosta Dariusz Kałużny podejmuje decyzje szkodzące mieszkańcom Turku?

reklama

źródło: UM Turek / fot. UM Turek

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Podobne artykuły
Listy do redakcji: Kałużny w politycznym...

Listy do redakcji: Kałużny w politycznym czyśćcu

16 maj.
Onkologiczna i endokrynologiczna. Od maja...

Onkologiczna i endokrynologiczna. Od maja ruszają dwie nowe poradnie w...

5 kw.
PGKiM: Zamiast przeprosić turkowian, starosta...

PGKiM: Zamiast przeprosić turkowian, starosta Kałużny nadal ich...

28 mrz.
Listy do redakcji: Oświadczenia Starosty...

Listy do redakcji: Oświadczenia Starosty Tureckiego

27 mrz.
Pomysł na turystykę dla osób...

Pomysł na turystykę dla osób niepełnosprawnych doceniony. PTTK Turek...

27 mrz.
Wideo: Apelują do Platformy Obywatelskiej o...

Wideo: Apelują do Platformy Obywatelskiej o jednoznaczne stanowisko w...

23 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama