wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Nagrody i sukcesy czyli X Spotkanie Noworoczne

Nagrody i sukcesy czyli X Spotkanie Noworoczne
 

W miniony piątek podczas uroczystej gali w klubie "Barbórka" podsumowano najważniejsze wydarzenia 2011 roku, zarówno w mieście jak i powiecie. W czasie przyznawania nagród okazało się, że tym razem „Złoty Tur” jest podwójny, a nagrodę ,,Mecenas Turkowskiej Kultury 2011” – po raz pierwszy w historii noworocznych spotkań – otrzymał Prezes Profim Ryszard Rychlik.

W piątkowy wieczór sala Barbórki wypełniła się czołowymi lokalnymi politykami, biznesmenami i przedstawicielami najważniejszych tureckich instytucji. X Spotkanie Noworoczne uświetnili swoją obecnością min. Wicemarszałek Sejmu Eugeniusz Grzeszczak i Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek. Ci Panowie, zawitawszy do Turku z "gospodarską” wizytą, musieli być więcej niż zadowoleni z tego co ujrzeli, a właściwie usłyszeli z ust lokalnych włodarzy. Otóż wsłuchując się w większość wypowiedzi goście gali musieli dojść do wniosku, iż Turek łącznie z powiatem tworzy zieloną wyspę na mapie kryzysu, a turkowianie z oddali machają np. Grekom.

reklama

W roku 2011 wydaliśmy ponad 5 milionów złotych na inwestycje, remonty i bieżące utrzymanie dróg i ulic powiatowych – mówił Starosta Zbigniew Bartosik, wspominając również o takich sukcesach, jak sprawnie przeprowadzona akcja usuwania azbestu czy walka z bezrobociem. Nie zabrakło również wybiegania myślami w przyszłość. – Przed nami budowa jakże potrzebnej, wyczekiwanej od wielu lat, bo od początku samorządu powiatowego sali gimnastycznej przy naszej największej szkole czyli Zespole Szkół Technicznych – mówił Starosta.

W optymistycznym tonie o dokonaniach ubiegłego roku wypowiadał się także Burmistrz. – Rok 2011 czyli rok światowego kryzysu gospodarczego, spowolnienia gospodarki, mniejszych wpływów do budżetu, wzrastających obciążeń nakładanych przez państwo na samorządy, rok wyrzeczeń i oszczędności dla Turku był kolejnym bardzo dobrym okresem. Dla nas był to bowiem rok ogromnych inwestycji – mówił Zdzisław Czapla, wspominając min. rekordowe nakłady na lokalną kulturę, zakończenie odnowy polichromii Józefa Mehoffera czy zmiany na drogowej mapie miasta (trasa Z5, nowe drogi na Muchlinie itp.) – Rok 2011 to czas, który będziemy pamiętać bardzo długo i bardzo dobrze – zapewniał włodarz miasta.

W dalszej części spotkania nadszedł czas na emocje związane w obdzieleniem nagrodami. Burmistrz Turku zdecydował o podwójnym wyróżnieniu  ,,Złotego Tura”  otrzymał zarówno ZSO im. T. Kościuszki w Turku, jak i Państwo Wojciechowscy z niemieckiego Wiesmoor. Nagroda Starosty Tureckiego ,,Złoty Herb Powiatu Tureckiego” oraz jednocześnie tytuł ,,Człowieka Powiatu Tureckiego A.D.2011” przypadły w udziale Panom Leszkowi Tarankowi i Adamowi Karolakowi – strażnikom leśnym z Nadleśnictwa Turek. Turkowskie Środowisko Kultury przyznało Panu Ryszardowi Rychlikowi  Prezesowi Profim Sp. z o.o. nagrodę ,,Mecenas Turkowskiej Kultury 2011”.

reklama

Nie zapomniano także o lokalnych pracodawcach, którzy też mogli liczyć na laury uznania. W kategorii ,,Firma Roku” oraz ,,Produkt/usługa roku 2011” najlepszymi okazały się firma transportowa FHU Davpol Dawida Jędrasiaka oraz przedsiębiorstwo produkujące katalizatory samochodowe AWG Polonez Tomasza Dębowskiego. Tytuł ,,Człowieka zatroskanego o środowisko” w tym roku otrzymała Pani Krystyna Sznycer. Rada Powiatowa Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Turku uznała, iż na miano ,,Rolnika Roku Powiatu Tureckiego” zasłużył Pan Jerzy Kubacki z Malanowa.

X Spotkanie Noworoczne uświetnił występ Master Brass Quintet , a po nim goście uroczystości udali się na okolicznościowy poczęstunek.

AW

Podobne artykuły

Malanów z dofinansowaniem na budowę drogi na...

Malanów z dofinansowaniem na budowę drogi na ulicy...

14 lip.
Myjnia na Wyzwolenia: Wojewoda uchylił decyzję...

Myjnia na Wyzwolenia: Wojewoda uchylił decyzję starosty

02-05-2018
Najbardziej zaniedbane miejsca w Turku

Najbardziej zaniedbane miejsca w Turku

23-07-2014

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama