wtorek 01 grudnia 2020

Blanki, Edmunda, Eligiusza

reklama

Turkowskie wsparcie dla o. Rydzyka

Turkowskie wsparcie dla o. Rydzyka - źródło: sxc.hu / Elvis Santana
źródło: sxc.hu / Elvis Santana 

Jak informują rozmaite media, Polska wchodzi w erę cyfryzacji. Tymczasem Telewizji Trwam nie otrzymała od KRRiT koncesji dla na nadawanie programu na tzw. multipleksie cyfrowym. Za stacją  ujęli się min. radni powiatu tureckiego.

Już niebawem w kąt trafią tradycyjne naziemne anteny, pozwalające na odbiór podstawowych programów telewizyjnych. Wedle zamierzeń, sygnał analogowy ma być całkowicie zastąpiony przez cyfrowy nie później niż do dnia 31 lipca 2013 r. Fani szklanego ekranu będą musieli korzystać z  naziemnej telewizji cyfrowej, np. zaopatrując się w odpowiednie dekodery czy nowoczesne telewizory. Tymczasem na mającym być  przyszłością telewizji multipleksie cyfrowym póki co nie znalazło się miejsce dla TV Trwam.

reklama

Stanowisko w tej sprawie wypracowała sobie Komisja Edukacji Rady Powiatu Tureckiego na swoim posiedzeniu w  dniu  30 stycznia. W dokumencie tym można przeczytać min, iż : "...Rada Powiatu Tureckiego wyraża stanowczy sprzeciw wobec nieprzyznania katolickiej telewizji Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie. Taką decyzją KRRiT uniemożliwia się dostęp katolików do naziemnego, cyfrowego, bezpłatnie nadawanego programu katolickiego. Należy dodać, że telewizja Trwam, pomimo dodatkowych opłat za przekaz satelitarny, jest oglądana przez tysiące mieszkańców naszego powiatu." Jak można było usłyszeć podczas odczytu treści owego pisemnego stanowiska, dokument ten trafić ma do KRRiT, Fundacji Lux Veritatis, Prezydenta RP, Marszałków Sejmu i Senatu.

Problem utrudniania dotarcia tego medium „pod strzechy” żywo poruszył podczas XIII Sesji Rady Powiatu Tureckiego Henryk Kranc. — Minęły te czasy wojny, zaborów i teraz jeszcze czasów powojennych, komunistycznych, gdzie chciało się katolików - jak to się mówi w cudzysłowie - do kruchty, do getta sprowadzić (…) Chodzi o to, żeby dać szansę, a kto będzie chciał oglądać to będzie, a kto nie to nie — argumentował radny z ramienia Towarzystwa Samorządowego.

W drodze głosowania - przy dwóch głosach wstrzymujących się - radni przyjęli przygotowane przez Komisję Edukacji stanowisko w sprawie TV Trwam.

reklama

AW

Podobne artykuły

Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu. Seńko i...

Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu. Seńko i Wojtkowiak...

27 paźd.
Listy do redakcji: Manipulacja i...

Listy do redakcji: Manipulacja i...

24 mrz.
Radni zabezpieczyli środki na zarządzanie...

Radni zabezpieczyli środki na zarządzanie kryzysowe

20 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama