poniedziałek 03 sierpnia 2020

Augustyna, Kamelii, Lidii

reklama

PO i PSL skrzywdziły strażaków?

PO i PSL skrzywdziły strażaków?
 

W czasie czwartkowej konferencji w lokalnej siedzibie PiS z ust posła Dolaty padały pod adresem rządzących słowa równie ciepłe, co temperatura za oknem. Parlamentarzysta mówił wprost, iż turkowianie mogą podziękować posłom PO z okręgu 37 za to, iż głosowali np. przeciw poprawce do budżetu, mogącej dać miejscowej PSP nawet 4 mln złotych.

Rząd Platformy i PSL-u podejmuje różnego rodzaju inicjatywy ustawowe, które wprost uderzają w najbiedniejszych – już na samym wstępie spotkania mówił poseł informując, że tymczasem proponowane chociażby przez PiS projekty ustaw leżą w „zamrażarce” Marszałek Sejmu Ewy Kopacz. – Jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności rządzący obecnie Polską boją się instytucji finansowych, które dysponują ogromnymi środkami i mogłyby się tymi wielkimi dochodami podzielić z resztą społeczeństwa. Polityk Prawa i Sprawiedliwości mówił wprost, że Platforma Obywatelska zbyt  łatwo sięga do „płytkich” kieszeni zwykłych obywateli.

reklama

Wiele gorzkich słów padło w czasie konferencji w reakcji  na tok prac nad finansowymi planami w skali kraju. –  My, jako klub parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość złożyliśmy ok. 200 poprawek do budżetu państwa na rok 2012 – informował poseł Dolata. Zdaniem polityka nie do pomyślenia jest fakt, iż uznania nie znalazły tak ważne inicjatywy, jak np. zwiększenie subwencji oświatowej o 500 mln złotych czy wsparcie kwotą ok. 1,5 mln złotych polskich badań nad szczepionką przeciw czerniakowi.

Zbigniew Dolata informował, iż szereg propozycji różnych partii spotkał się z całkowitym brakiem akceptacji i odrzuceniem. –  Ja już nie będę nawet dodawał, że również posłowie Platformy z okręgu nr  37 czyli Paweł Arndt, czyli Tomasz Nowak, Krystyna Poślednia... oni wszyscy głosowali  en bloc przeciwko wszystkim poprawkom zgłaszanym przez opozycję. Działali jak gilotyna. Nie było żadnej dyskusji merytorycznej, ani na Komisji Finansów Publicznych, ani tym bardziej na sesji plenarnej. Po prostu cieli równo z ziemią wszystkie poprawki zgłaszane przez opozycję – mówił nie kryjąc oburzenia poseł z ramienia PiS.

Jak owo cięcie przełożyło się na turkowski grunt? Zdaniem Zbigniewa Dolaty nie mamy się raczej z czego cieszyć. PiS przedstawił cztery propozycje zmian budżetowych, dotyczących regionu gnieźnieńsko-konińskiego (czyli okręgu nr 37). – Zacznę od poprawki, która wprost dotyczyła Turku. To jest moja poprawka (…) Na budowę Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku to jest zaledwie 4 miliony złotych, więc kwota w kontekście budżetu absolutnie drobna. Powiem, że posłowie Platformy i PSL-u głosowali gremialnie przeciwko tej poprawce – poinformował parlamentarzysta.

reklama

Zbigniew Dolata w czasie konferencji odniósł się także do polityki w skali międzynarodowej. –  Nasz Rząd jest bardzo twardy wobec słabych, ale bardzo miękki wobec silnych. Ci słabi to obywatele polscy, a ci silni to są państwa obce, obce towarzystwa finansowe, banki. Tych się Rząd boi – wyraził swoją opinię Poseł.

AW

Podobne artykuły

Apel turkowian skierowany do posła Ryszarda...

Apel turkowian skierowany do posła Ryszarda Bartosika

29-12-2015
ABC aktywnego obywatela

ABC aktywnego obywatela

07-08-2014
Nie bądź obojętny, zmieniaj swoje otoczenie!

Nie bądź obojętny, zmieniaj swoje otoczenie!

07-08-2014

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama