wtorek 19 stycznia 2021

Erwiny, Henryka, Mariusza

reklama

Hakowicze w Turku

Hakowicze w Turku
 

W ramach corocznych obchodów Dnia Hakowicza, młodzież z Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich zorganizowała szereg akcji profilaktycznych oraz promujących zdrowie. Hakowiczów można było zobaczyć między innymi na terenie szkoły, ale również poza nią maszerujących ulicami miasta Turku. Młodzi ludzie propagując aktywny tryb życia, zdrowe odżywianie się, nawoływali do przechodniów, by pamiętali o badaniach profilaktycznych, które przyczyniają się do wczesnego wykrycia choroby, jakim jest rak jelita grubego.

Podczas marszu ulicami Hakowicze rozdawali ludziom przygotowane przez siebie ulotki informacyjne o tym czym jest nowotwór jelita grubego, gdzie i jakie badania należy wykonać w tym kierunku, chętnie rozmawiali z tymi osobami, które były bliżej zainteresowane problemem raka. Rozdawali również zakładki do książek zawierające listę ośrodków onkologicznych, do których można udać się na badania oraz płyty CD z prezentacją multimedialną obejmującą tematykę ”Współczesnej profilaktyki i leczenia raka jelita grubego”.

reklama

Młodzież ma nadzieję, że dzięki takim akcjom odbywającym się na ulicach miast, przyciągną uwagę i dotrą do dużego grona ludzi, którzy zadbają o swoje zdrowie i życie.

Podobne artykuły

Brak zarażonych koronawirusem w DPS Skęczniew

Brak zarażonych koronawirusem w DPS Skęczniew

05-06-2020
Darmowe badania mammograficzne.

Darmowe badania mammograficzne.

23-08-2019
Gorąca woda odkryta pod Turkiem! Trwają badania...

Gorąca woda odkryta pod Turkiem! Trwają badania...

18-07-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama