wtorek 21 września 2021

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Kolejne drogowe inwestycje

Kolejne drogowe inwestycje  - Źródło: sxc.hu / Herman Brinkman
Źródło: sxc.hu / Herman Brinkman 

Być może już niebawem kolejni mieszkańcy Turku będą mogli cieszyć się z porządnie wykonanych ulic i chodników. Właśnie teraz trwa – ogłoszony przez Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego w Turku – przetarg na "Budowę ulicy Jaśminowej, Różanej, Folwarcznej i Osiedle Uniejowskie” w zakresie budowy ulic Jaśminowej i Różanej.

Co oznacza ta skomplikowana nazwa działania? Jeśli chodzi o ul. Jaśminową, to prace obejmą odcinek o długości ok. 300 metrów. Położna tam ma zostać nawierzchnia z kostki brukowej betonowej. Pojawi się tam również chodnik o łącznej powierzchni 850 m2. Plan prac zakłada również wykonanie nawierzchni miejsc postojowych i zjazdów. Na „głowie” wykonawcy zamówienia znajdą się również kwestie zieleni drogowej czy oznakowania pionowego i poziomego.

reklama

W przypadku ul. Różanej prace prowadzone będą na odcinku o długości 400 metrów. Tam również z kostki brukowej betonowej powstać ma nawierzchnia ulicy i chodnika, miejsca postojowe i zjazdy. Pominięte nie zostanie także oznakowanie czy odwodnienie. Ponadto w obu przypadkach wykonawca zobowiązuje się do utrzymania i pielęgnacji zieleni (podlewanie, koszenie, odchwaszczanie) do dnia 30 września 2013r.

Jak informuje UM w Turku, otwarcie ofert dotyczących realizacji wskazanych prac nastąpi w dniu 28 marca 2012 r.  Kryterium oceny ofert będzie w 100% ich cena.

AW

Podobne artykuły

Darmowe znakowanie rowerów w KPP Turek

Darmowe znakowanie rowerów w KPP Turek

27 lip.
Wybrano imię dla młodej samicy bielika z...

Wybrano imię dla młodej samicy bielika z turkowskich...

06-07-2020
Parkowanie narastającym problemem os....

Parkowanie narastającym problemem os. Wyzwolenia....

10-01-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama