piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Odświeżamy nasze miasta

Odświeżamy nasze miasta
 

Państwowa Inspekcja Sanitarna w Turku rozpoczęła realizację dwuletniego projektu „Odświeżamy nasze miasta. TOB3CIT (Tobacco Free Cities)”. Celem projektu jest ochrona zdrowia mieszkańców przed szkodliwym działaniem dymu tytoniowego. Grupą docelową, która zostanie objęta działaniami projektu są osoby dorosłe.

Projekt ten zakłada połączenie sił Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Policji, a także samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych w celu poprawy egzekwowania i wzrostu przestrzegania postanowień znowelizowanej w 2010 r. ustawy z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (DZ. U. 1996, Nr 10, poz. 55 z późn. zm.) oraz popularyzacji wiedzy na temat skutków zdrowotnych wynikających z czynnego i biernego palenia tytoniu.

reklama

Do koalicji lokalnej powiatu tureckiego przystąpili: Komenda Powiatowa Policji w Turku, Starostwo Powiatowe w Turku, Urząd Miejski Turek, Poradnia Pulmonologiczna w Turku, Polski Klub Ekologiczny koło w Turku oraz Redakcja „Echo Turku”.

W środę (14.03.2012r.) w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Turku odbyło się pierwsze spotkanie Koalicji w ramach projektu „Odświeżamy nasze miasta TOB3CIT”. Koalicjanci projektu wyrazili gotowość do współpracy i wsparcia Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w zakresie działań związanych z osiągnięciem celu projektu, w tym m.in. przy organizacji wspólnych imprez lokalnych mających na celu zwiększenie świadomości społecznej w zakresie regulacji prawnych ograniczających palenie w miejscach publicznych, a także skutków zdrowotnych biernego i czynnego palenia oraz dystrybucji jednolitego oznakowania informującego o zakazie palenia.

Podobne artykuły

Miejska fontanna nieczynna mimo braku zakazu

Miejska fontanna nieczynna mimo braku zakazu

06-06-2021
Zakaz wstępu do parku Tura. Powód? Plaga gąsienic

Zakaz wstępu do parku Tura. Powód? Plaga gąsienic

01-06-2021
W weekend policjanci nałożyli 32 mandaty....

W weekend policjanci nałożyli 32 mandaty. Poziom...

06-04-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama