środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Coś się kręci

Coś się kręci
 

Młodzi turkowianie od pewnego czasu nie muszą już narzekać na brak rozrywek w naszym mieście. Niszę, która pozostawił po sobie Miejski Dom Kultury z powodzeniem wykorzystują inni animatorzy lokalnego życia kulturalnego, jak chociażby Agencja Artystyczna Wszystko Gra.

Choć Wszystko Gra działa na lokalnym rynku od niedawna, ma już na swoim koncie kilka udanych imprez docelowo przeznaczonych dla młodych ludzi - uczniów turkowskich szkół średnich i studentów, którzy wracają do Turku na weekend. Do najciekawszych i cieszących się sporą frekwencją wydarzeń zaliczyć można zarówno dwie imprezy świąteczne z udziałem zespołu Effeciv Band, a także tematyczne Szpilka Party oraz odbywające się w ostatnią sobotę Turek Rock Night Party. Każdorazowo na imprezach, które mają miejsce w Pubie 69 średnio bawi się około 300 osób. Weekendowe eventy to nie tylko taneczne szaleństwo do późnych godzin nocnych, ale i szereg innych atrakcji, jak chociażby koncerty lokalnych kapel, pokazy capoiery czy konkursy z nagrodami.

reklama

Sprawcą imprezowego zamieszania a jednocześnie właścicielem Agencji Wszystko Gra jest dwudziestoczteroletni Mateusz Dutkiewicz, wśród młodych ludiz znany bardziej pod pseudonimem Żelu - mieszkaniec okolicznych Lasek. Agencja, której głównym celem jest animacja życia kulturalnego, to któryś z kolei pomysł przedsiębiorczego studenta UŁ. Swoją działalność na rzecz miasta i powiatu zaczął kilka lat temu od organizacji drobnych wydarzeń dla znajomych. W międzyczasie pojawił się pomysł powołania Stowarzyszenia Młodzi.pl. Jednakże zbyt duże ambicje przy jednoczesnym braku konsekwencji przeszkodziły w doprowadzeniu projektu do skutku. Dutkiewicz jako aktywny działacz młodzieżówki PO próbował swoich sił także w wyborach samorządowych. Na tym polu również nie odniósł spektakularnego sukcesu, choć jak na dość słabą pozycję na liście otrzymał spore poparcie mieszkańców. Po tym niezbyt owocnym dlań okresie przyszedł czas na refleksje i podjęcie decyzji - co dalej? W końcu zdecydował się na własną działalności gospodarczą i jako właściciel Agencji Artystycznej Wszystko Gra, stopniowo z coraz większym zaangażowaniem i powodzeniem zaczyna organizować życie kulturalne lokalnej młodzieży. Oczywiście młodemu i niedoświadczonemu w tej materii mieszkańcowi Lasek zdarzają się potknięcia organizacyjne, jak chociażby nagłe zmiany cen wejściówek czy nieporozumienia z patronatem medialnym. Jednak mimo krytki, z którą ciągle sie spotyka, z uporem brnie do przodu i zdobywa sympatię coraz wiekszej grupy osób. 

Dutkiewcz stara się także, aby jego projekty nie były traktowane tylko w kategorii imprezowego życia miasta. Dlatego też postanowił, że całkowity dochód pochodzący z wywołania zdjęć zarobionych podczas sobotniej imprezy w całości zostanie przekazany na oddział noworodków w naszej lecznicy. Zdjęcia będą dostępne od soboty 31 marca, 2012 r. w zakładzie fotograficznym Piotra Przekwasa. Wszystkie osoby, które zdecydują się wywołać zdjęcia za kwotę powyżej 15 zł mają zapewniony darmowy bilet na kwietniowe i majowe imprezy organizowane przez agencję. 

Mateusz Dutkiewicz i jego agencja to nie jedyna opcja animacji kultury w naszym mieście. Z powodzeniem brak atrakcyjnej oferty dla młodych ludzi ze strony miasta wykorzystują inni. Wśród nich wymienić należałoby właścicieli Pubu 21 oraz Stowarzyszenie Przystań. Ci pierwsi skupili się na alternatywnej (w dzisiejszych czasach) kulturze muzycznej organizując od pewnego czasu koncerty znanych grup punkowych, rockowych i metalowych. Dążą także do tego by, już w najbliższe wakacje ze swoimi projektami wyjść poza mury knajpy przy ul. Żeromskiego i zorganizować event, który ma szansę przyciągnąć sporą rzeszę odbiorców. Stowarzyszenie Przystań natomiast, od lat, konsekwentnie robi wszystko, aby zapełnić czas najmłodszym i nieco strasznym mieszkańcom naszego miasta i powiatu.

reklama

AW

Podobne artykuły

Największy festiwal animacji ponownie w Turku!

Największy festiwal animacji ponownie w Turku!

03-03-2020
ALSA: Wielka lalka wchodzi na scenę

ALSA: Wielka lalka wchodzi na scenę

09-08-2016
Stwórz swoją własną animację! Profesjonalne...

Stwórz swoją własną animację! Profesjonalne...

02-08-2014

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama