czwartek 06 sierpnia 2020

Jakuba, Sławy, Wincentego

reklama

Z senatorem o ścieżkach, ściekach i książkach

Z senatorem o ścieżkach, ściekach i książkach
 

W piątek Ireneusz Niewiarowski zawitał do Urzędu Gminy Turek, gdzie doszło do spotkania senatora z wójtem Karolem Mikołajczykiem i Przewodniczącym Ireneuszem Kolendą. O tematyce przeprowadzonych rozmów - jak i innych swych działaniach - polityk poinformował podczas popołudniowej konferencji z udziałem przedstawicieli lokalnych mediów.

Założyciel Towarzystwa Samorządowego zadeklarował, iż w przyszłości chciałby odwiedzić wszystkie okoliczne gminy, gdyż wiedza zaczerpnięta u źródła jest bogatsza, niż przyglądnie się sprawom z zewnątrz. Jak poinformował senator, w GDDKiA rodzi się pewna propozycja rozwoju sieci ścieżek rowerowych. Ta inicjatywa może stworzyć spore szanse na powiększenie bezpieczeństwa cyklistów pod Turkiem i tworzenie traktów dla jednośladów.  –  W kontekście tych wydarzeń, które mają teraz miejsce - myślę o wydłużeniu wieku emerytalnego - jeszcze bardziej będą one ważne, bo powinniśmy być i zdrowi i czynni. Takie inwestycje zawsze cieszą – mówił Ireneusz Niewiarowski.

reklama

Senator poinformował dziennikarzy, iż zaznajomił się z aktualną sytuacją tzw. projektu ściekowego w gminie Turek. Jak przyznał parlamentarzysta, ta potencjalna inwestycja ma już swoją historię, będąc jednocześnie jednym z większym problemów regionu. Pewne zamieszanie w staraniu o budowę kanalizacji wywołało min. podniesienie wymogów dotyczących współczynnika RLM (Równoważnej Liczby Mieszkańców). Jak podkreślił senator, wspólny projekt kilku gmin stał się obecnie niemożliwy, ale szanse wciąż istnieją przed samą gminą Turek, gdyż ta jest dość ludna. Na złożenie nowego wniosku i przygotowanie studium wykonalności potrzebne będzie ok 2-2,5 miesiąca. – Na ile będę mógł, będę chętnie wspierał te zadania – podkreślił Ireneusz Niewiarowski.

Podczas piątkowej wizyty w Turku, senator nie omieszkał wspomnieć o jubileuszu 100-lecia turkowskiego liceum. Przy okazji wiele ciepłych słów skierowanych zostało pod adresem "Bibliotheca Turcoviana" : – W najbliższych regionach ja przynajmniej nie dostrzegłem podobnych działań, gdzie tak z pietyzmem odtwarza się dzieje miejscowości, jej historię. Z jednej strony promuje się przez to miasto, przypomina się zarówno młodym jak i starszym mieszkańcom jego historię, ale i tworzy się współpracę ludzi tą tematyką zainteresowanych, którzy piszą, nad tym pracują. Buduje się środowisko oddane miastu, a jednocześnie pracuje twórczo.

Ireneusz Niewiarowski poinformował, iż spotkał się także z prezesem i członkami zarządu KWB „Adamów”. Zdaniem senatora w kwestii prywatyzacji wiele się wyjaśniło, a przekształcenia własnościowe powinny  jak najbardziej dojść do skutku przed najbliższą "barbórką".

reklama

AW

Z senatorem o ścieżkach, ściekach i książkach

Podobne artykuły

Wideo: Przebudowa  Uniejowskiej i...

Wideo: Przebudowa Uniejowskiej i Niepodległości...

31 lip.
Jest zielone światło dla obwodnicy Grzymiszewa....

Jest zielone światło dla obwodnicy Grzymiszewa....

10 lt.
Będą utrudnienia w ruchu na ul. Uniejowskiej....

Będą utrudnienia w ruchu na ul. Uniejowskiej. Rusza...

11-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama