poniedziałek 03 października 2022

Bogumiła, Gerarda, Józefy

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Tam w święta nie przejedziemy

Tam w święta nie przejedziemy - Źródło: sxc.hu / Cristian Jungwirth
Źródło: sxc.hu / Cristian Jungwirth 

Długi weekend i piękna pogoda skłaniają do spacerów, czy wskoczenia na siodełko roweru lub deskorolkę. Zwolennicy jazdy autem muszą się liczyć z tym, iż 1. i 3. maja szereg imprez spowoduje utrudnienia w poruszaniu się turkowskimi ulicami.

O tym, których tras w najbliższych dniach unikać, informuje w swych komunikatach Bożena Cesarz – Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Turku. Pierwsze kłopoty dla zmotoryzowanych pojawią się już we wtorek, czyli w dniu 1. maja. Wtedy to odbędzie się festyn „Europa bez granic. Przystanek Turek”. Wcześniej przedsięwzięcie to przyciągało turkowian na teren OSiR przy ul. Armii Krajowej, w tym roku jednak impreza ulokowana została w centrum miasta. To spowoduje, iż od godz. 5.00 nastąpi zamknięcie ruchu drogowego na Placu Wojska Polskiego oraz jego dróg dojazdowych: 3 Maja (od Browarnej do Placu Wojska Polskiego), zamknięcie wjazdu na Plac Wojska Polskiego z Placu Sienkiewicza. Dalsze zawirowania pojawią się w godzinach od 13.00 do 22.00 – wówczas zamknięte zostaną ul. Szeroka i Wąska (na wysokości budynku OHP). Od godz. 13.00 do 3.00 dnia następnego nastąpi całkowite zamknięcie Placu Wojska Polskiego dla ruchu kołowego.

reklama

Pewne nieudogodnienia przyniesie z sobą 3. maja. Wtedy to w naszym mieście odbędą się 20. Turkowskie Prezentacje Teatrów Ulicznych. Jak sama nazwa wskazuje, artyści pojawią się na szlakach komunikacyjnych, np. w czasie swego przemarszu. Z racji tego w godz. od 15.00 do 16.30 nastąpi okresowe wstrzymanie ruchu na skrzyżowaniu ulic Kączkowskiego i Mickiewicza, Mickiewicza i Żeromskiego, Kaliskiej (od skrzyżowania z ul. Gorzelnianą i Mickiewicza), ul. 3 Maja i Placu Sienkiewicza z Placem Wojska Polskiego.

Ja więc widać, w najbliższych dniach najlepszym - dla zdrowia i nerwów - rozwiązaniem będzie zrezygnowanie z przejażdżek po mieście na rzecz spacerów i wzięcia udziału w plenerowych imprezach.

AW
Źródło: www.miastoturek.pl

Podobne artykuły

Codzienne śmieciowisko na Kączkowskiego....

Codzienne śmieciowisko na Kączkowskiego. Mieszkańcy...

19-03-2019
Odszkodowanie za decyzje poprzednich władz...

Odszkodowanie za decyzje poprzednich władz miasta....

18-05-2018
Inwestycja miejska zmieniła osiedle

Inwestycja miejska zmieniła osiedle

30-11-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama