niedziela 25 września 2022

Aureli, Kamila, Kleofasa

5°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Fantastyczne spotkanie z Klonowskim

Fantastyczne spotkanie z Klonowskim
 

We wtorek w całym kraju rozpoczął się IX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.  W akcji bierze udział także Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku, gdzie już w czwartkowe popołudnie - o godz. 18:00 - odbędzie się spotkanie z pisarzem Jarosławem Klonowskim, mieszkańcem powiatu tureckiego.

Począwszy od 5 kwietnia w każdy czwartek w sali konferencyjnej MiPBP w Turku gromadzą się lokalni fani „odmiennych rzeczywistości” czyli członkowie Turkowskiego Klubu Miłośników Fantastyki „Trako”. Czwartek 10 maja będzie jednak szczególny, gdyż wtedy w murach biblioteki zawita Jarosław Klonowski. W wydarzeniu rzecz jasna mogą – a nawet powinni – wziąć udział wszyscy zainteresowani literaturą mieszkańcy Turku i okolic.

reklama

Bibliofile mieli okazję zapoznać się z takimi publikacjami gościa wydarzenia, jak "Ognie Świętego Wita" i "Tajemnica Świętego Wormiusa". Pisarza będzie można zapytać nie tylko o dotychczasowe dokonania, ale i dalsze plany wydawnicze. Wszakże w niedalekiej przyszłości w księgarniach pojawić powinna się nowa książka Jarosława Klonowskiego – "Miriam", będąca trzecią częścią znanego już „średniowiecznego” cyklu. Fanów fantastyki zainteresować powinna szczególnie inna, mająca się ukazać (być może jesienią tego roku) pozycja, tym razem wpisująca się w nurt literatury science-fiction.

Jarosław Klonowski, prócz pisania powieści, publikował także w „Qfancie”, „Magazynie Fantastycznym” oraz "Nowej Fantastyce". To także współtwórca scenariusza kontrowersyjnego musicalu "Superstar with Jesus Christ". Pisarz mieszka w podturkowskich Żukach.

AW

Podobne artykuły

Kawęczyn. Uroczysta promocja książki o historii...

Kawęczyn. Uroczysta promocja książki o historii...

25 mrz.

"Złamałem trąbę!" usłyszały przedszkolaki w ramach...

05-10-2021
Biblioteka w Dobrej z dofinansowaniem w ramach...

Biblioteka w Dobrej z dofinansowaniem w ramach...

10-09-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama