wtorek 29 listopada 2022

Błażeja, Margerity, Saturnina

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

PO aktywniejsza, Nowak wyznaczył asystenta

PO aktywniejsza, Nowak wyznaczył asystenta - Fot. M. Derucki
Fot. M. Derucki 

Między innymi o przyszłości lokalnego sektora energetycznego we wczorajsze popołudnie z przedstawicielami turkowskich mediów rozmawiał poseł Tomasz Nowak. W dniu 15 października w Turku odbyła się konferencja prasowa z udziałem parlamentarzysty Platformy Obywatelskiej.

W poniedziałek funkcję asystenta społecznego posła objął Zbigniew Korzeniowski. Tomasz Nowak nie miał wątpliwości, że zawiązanie takiej współpracy zdecydowanie działać będzie na korzyść lokalnej społeczności: – Zamierzam intensywnie współpracować z panem Zbigniewem. W każdym powiecie staram się powołać asystenta lub asystentkę. W tej chwili zaczyna to funkcjonować, tam gdzie są asystenci - a są takie powiaty, gdzie osoby te wykazują się dużą inicjatywą - ta praca wygląda dynamicznie. Zamierzam zrobić taką kwerendę po całym powiecie turkowskim. Liczę na to, że wspólnie udamy się do każdego wójta i burmistrza, że będziemy w każdej gminie mówić o jej problemach i perspektywach, o tym, jak danemu samorządowi pomóc w zbliżeniu do Warszawy czy Poznania. Poseł podkreślał, iż chce jedynie wspierać lokalne struktury partii, a nie bezpośrednio ingerować w działania i ich sposób prowadzenia polityki.

reklama

Co oczywiste, poseł Nowak w czasie konferencji swoją uwagę poświecił nie tylko powołaniu asystenta społecznego, ale mówił też o bieżących sprawach, dotyczących naszego miasta i regionu. Takim zagadnieniem jest niewątpliwie sytuacja miejscowej kopalni i elektrowni. – Następuje kres funkcjonowania energetyki w dotychczasowym kształcie, ale uważam, że to nie oznacza zamknięcia, tylko pewnego nowego otwarcia. (…) Nic nie stanie się jednak automatycznie. Musimy być ofensywni. Dla Turku bardzo ważne jest to, żeby jednak okazało się, że tu jest węgiel, aby kopalnia - teraz właściwie już prywatna - otrzymała pomoc. (…) Bardzo ważnym problemem są np. koncesje na wydobycie. Jeśli my nie rozpoznamy dobrze złóż w tej chwili, to  grozi nam, że nie Unia Europejska nas pozbawi węgla jako paliwa, ale zrobić możemy to sami, jeśli nie odkryjemy złóż, nie rozpoznamy ich, nie uruchomimy nowych odkrywek – stwierdził parlamentarzysta.

W czasie poniedziałkowego spotkania poseł Nowak wspomniał także o ostatnim expose premiera Tuska, wskazując jaką kompleksowością i systemowością rozwiązań nacechowane są propozycje PO, dotyczące zapewnienia osobom młodym dostępu do mieszkań, wydłużenia urlopów macierzyńskich, finansowego wspierania przedszkoli itp.

AW

PO aktywniejsza, Nowak wyznaczył asystenta - Fot. M. Derucki

Podobne artykuły

Gminy biorą się za sprzedaż węgla? Trwa badanie...

Gminy biorą się za sprzedaż węgla? Trwa badanie...

22 paźd.
Chciał kupić węgiel, stracił pięć tysięcy!

Chciał kupić węgiel, stracił pięć tysięcy!

25 sierp.
Od dziś można składać wniosek o przyznanie...

Od dziś można składać wniosek o przyznanie dodatku...

17 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama