czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Otwarcie Inkubatora, ukończenie Strefy

Otwarcie Inkubatora, ukończenie Strefy - Turecki Inkubator Przedsiębiorczości. Foto: MD
Turecki Inkubator Przedsiębiorczości. Foto: MD 

Historyczne wydarzenia będą miały miejsce 16 listopada w Turku. Tego dnia nastąpi oficjalne otwarcie Tureckiego Inkubatora Przedsiębiorczości połączone z uroczystym zakończeniem największej inwestycji w historii Turku – kompleksowego uzbrojenia terenów Tureckiej Strefy Inwestycyjnej (TSI).

Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00 w siedzibie Tureckiego Inkubatora Przedsiębiorczości (TIP) przy ul. Jedwabniczej. Zaproszono na nią ponad 130 gości. Przygotowano dla nich prezentację obrazującą etapy budowy TIP i uzbrajania Strefy, pokazy sprzętu, w jaki wyposażony jest Inkubator oraz wycieczkę po siedzibie placówki. Nie zabraknie też podziękowań dla projektantów, wykonawców i inżynierów kontraktu.

reklama

Uzbrojenie terenów TSI to największa i najdroższa inwestycja w historii turkowskiego samorządu. Za 35 mln zł na terenie Strefy wybudowano m.in. 3 km dróg z rondami, chodnikami, ścieżkami rowerowymi, kanalizacją i oświetleniem; sieci: kanalizacji sanitarnej, deszczowej, wodociągową, kanałów telekomunikacyjnych oraz gazową. Oprócz tego powstały podczyszczalnie wód deszczowych, stacje gazowe, stacja transformatorowa, przebudowano też infrastrukturę energetyczną i gazociąg wysokiego ciśnienia. Efektem 3 lat prac jest kompleksowe przygotowanie terenów na przyjęcie inwestorów. Na realizację zadania Turek zdobył 65% dofinansowania kosztów prac z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Z kolei koszt powstania Inkubatora to ponad 10 mln zł. Z budżetu Gminy Miejskiej Turek wydano na ten cel ponad 6 mln, resztę stanowiło dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Jego głównym celem jest zapewnienie warunków do rozwoju biznesu oraz pomoc początkującym przedsiębiorcom. Pomoc Inkubatora przede wszystkim będzie polegać na wynajmie pomieszczeń. Przedsiębiorcy otrzymają do dyspozycji kompleksowo wyposażone biura i boksy produkcyjne zlokalizowane w dwóch budynkach przy ul. Jedwabniczej. Korzystający z usług TIP będą mogli też liczyć na obsługę administracyjną, prawną i finansową oraz szkolenia i warsztaty.

Ł. Maciejewski

Podobne artykuły

Wideo: Pierwsze robocze spotkanie w sprawie...

Wideo: Pierwsze robocze spotkanie w sprawie budowy...

03-10-2019
Wideo: Ruszył odwiert geotermalny w Turku

Wideo: Ruszył odwiert geotermalny w Turku

28-02-2019
Rozpoczęto prace nad pierwszym odwiertem wód...

Rozpoczęto prace nad pierwszym odwiertem wód...

14-01-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama