piątek 26 kwietnia 2019

Marii, Marzeny, Ryszarda

reklama

Legendarny Dżem zagra w Turku

Legendarny Dżem zagra w Turku - Źródło: EEA Poland
Źródło: EEA Poland 

Już 8 marca czyli w Dniu Kobiet, o godz. 19.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR przy ul. Parkowej rozpocznie się koncert, który prawdopodbnie stanie się w Turku muzycznym wydarzeniem roku. Mowa oczywiście o występie legendy polskiego rocka, polskich Roling Stonsów - zespołu Dżem. Patronat medialny nad przedsięwzięciem objął portal Turek.net.pl.

Marcowy koncert to krótko mówiąc ponad 2-godzinny występ, w trakcie którego będzie można usłyszeć wszystkie największe przeboje zespołu na żywo. Organizatorzy gwarantują cudowny wieczór pełen wspaniałej muzyki i wspomnień, który na zawsze zapadnie w pamięć, bo Dżem to coś więcej niż muzyka. To kult, styl życia i prawdy, które każdy z nas adoptuje do swojego życia.

reklama

Bilety na ten fenomenalny koncert w cenie 50,00zł można już nabyć w sieci TicketPro w salonach EMPiK, Media-Markt i Media Expert. Wejściówki w formie tradycyjnej od 10 grudnia można zakupić w kasie przy basenie MOSiR (tel. 63-278 42 59), Punkcie Informacji Turystycznej-Muzeum Rzemiosła Tkackiego (Pl. Wojska Polskiego 1, tel. 63-222 30 86) oraz w Miejskim Domu Kultury w Turku (ul. Kościuszki 13, tel. 63-280 00 20). Info i zamówienia zbiorowe - tel. 504180205.

Zespół zaczął powstawać w latach 70-tych, grając po klubach na imprezach. Takich zespołów w Polsce było mnóstwo. Po kilku latach dołączył do grupy muzyków Ryszard Riedel. Nie mając nazwy adoptowali utwory takich sław, jak Gream, Santana, Stonsów. Przed jednym z występów zaproponowali nazwę Jam od jammowania, którą ważny organizator spolszczył na Dżem. Niedługo nastąpił przełom w ich karierze. Nie tylko zagrali, oczarowując publiczność, na Festiwalu w Jarocinie, ale zaczęli grać swoje własne utwory, takie, jak Paw i Whisky. Później następne "Czerwony jak cegłą", "Skazany na bluesa", Człowieku co się z Tobą dzieje" Koncerty, koncerty, koncerty i kłopoty z wokalistą i nagle wspaniała płyta Detox, który uchodzi za wyjątkowe osiągnięcie grupy. Takie utwory, jak: "List do M", "Sen o Victorii", 'Jak malowany ptak" ciągle budzą emocje. Niestety 30 lipca 1994 umiera Rysiek Riedel. Jego śmierć sprawiła, że zespól Dżem stał się największą polską legendą. Legendą, którą ciągle rośnie wraz z kolejną generacją słuchaczy.

reklama

Obecny skład Dżemu to: grający od początku Adam Otręba, Beno Otręba, Janusz Borucki, Jurek Styczyński, solista Maciek Balcar Zbyszek Szczerbiński i duch Ryśka Riedla, który jest wszechobecny na koncercie.

Marcowy występ Dżemu w Turku to koncert, na który nie można nie pójść!

Opracował:AW
Źródło: EEA Poland

Legendarny Dżem zagra w Turku - Źródło: EEA Poland

Podobne artykuły

Boys oraz Sylwia Grzeszczak już w czerwcu....

Boys oraz Sylwia Grzeszczak już w czerwcu....

20 mrz.
Słowa stały się ciałem. Jedna Druga z kolejną...

Słowa stały się ciałem. Jedna Druga z kolejną płytą

21-05-2018
Czy słowo stanie się ciałem? Lub przynajmniej...

Czy słowo stanie się ciałem? Lub przynajmniej płytą?

14-11-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama