czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Hofman wieszczył triumf nad Tuskiem

Hofman wieszczył triumf nad Tuskiem
 

W poniedziałkowe popołudnie aula ZST na moment zmieniła się w miejsce, w którym raczej nie powinna stanąć noga żadnego „platformersa” czy „lewaka”. Wszystko za sprawą wizyty bodajże najbardziej medialnego polityka Prawa i Sprawiedliwości.

Wydarzenie z Adamem Hofmanem w roli głównej miało charakter spotkania otwartego i przyciągnęło sporo ludzi, choć auli Zespołu Szkół Technicznych zdecydowanie nie udało się zapełnić. O godz. 18:00 zjawił się tam nie tylko wspomniany rzecznik PiS, ale także poseł Ryszard Czarnecki i radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Błażej Spychalski. W role gospodarzy dyskusji wpisali się Ryszard Bartosik oraz nastoletni pasjonaci polityki z Forum Młodych PiS.

reklama

Co oczywiste, uwaga wszystkich skupiła się na Adamie Hofmanie. Polityk nie krył tego, iż wydarzenie ma po prostu mobilizować wszelkich sympatyków PiS. Poseł w bardzo surowy sposób odniósł się do sytuacji panującej w naszym kraju oraz do polityki, prowadzonej przez koalicję PO-PSL. Napiętnowane zostało m.in. wykazywanie tolerancji wobec wizji rodziny jako związku homoseksualistów czy też „pchanie się” do strefy Euro. Parlamentarzysta przekonywał, iż rozwiązaniem jest zawierzenie Jarosławowi Kaczyńskiemu i jego ludziom, co wywołałoby powrót PiS do władzy.

W poniedziałkowe popołudnie wiele szorstkich słów padło pod adresem ogólnopolskich mediów, które zdaniem Adama Hofmana ukazują w swych serwisach informacyjnych obraz Polski wygodny dla rządzących i tym samym mający mało wspólnego z rzeczywistymi realiami. Nie oberwało się jednak lokalnym redakcjom, gdyż Ryszard Bartosik nie omieszkał wspomnieć, iż miejscowi członkowie PiS jak najbardziej mogą wchodzić w role redaktorów i publikować swe teksty np. w tygodniku „Echo Turku”. 

Jeśli ktoś liczył na to, że pojawianie się Hofmana w Turku doprowadzi do spotkania iskrzącego od emocji i kontrowersji, mógł się srogo zawieść. W wydarzeniu wzięły głównie udział osoby sympatyzujące z Prawem i Sprawiedliwością, żywo reagujące oklaskami na wiele wypowiedzi gościa. Niestety dysputy z posłem w dość niewielkim stopniu dotyczyły spraw lokalnych. Wprawdzie pojawił się temat kopalni „Adamów” czy mogącego niedługo zniknąć wydziału PWSZ, ale nie da się ukryć, iż głównie poruszano kwestie bardziej ogóle, takie jak nieudolne wyjaśnianie przyczyn tragedii Smoleńskiej, zła jakość rządów Donalda Tuska, polityka zagraniczna, trendy we współczesnej energetyce, dbałość o przyrost naturalny itp.

reklama

Po zakończeniu spotkania z Adamem Hofmanem Ryszard Bartosik zapowiedział, iż w przyszłości w Turku zostaną zorganizowane kolejne tego typu wydarzenia.

AW
Fot. M. Derucki

Ps. Obszerny materiał wideo ze spotkania z Adamem Hofmanem już niebawem.

Podobne artykuły

PiS chciał 30 mln na nowe miejsca pracy

PiS chciał 30 mln na nowe miejsca pracy

23-12-2013
Bartosik odbił Kawęczyn z rąk Zająca

Bartosik odbił Kawęczyn z rąk Zająca

06-11-2013
Dwóch liderów PiS w powiecie, ale potencjał się...

Dwóch liderów PiS w powiecie, ale potencjał się marnuje

10-10-2013

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama