Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

13°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Spychalski przeprosił Młynarczyka

Spychalski przeprosił Młynarczyka
 

Spotkanie mieszkańców powiatu tureckiego z Jarosławem Kaczyńskim w dniu 28 września stało się zarzewiem konfliktu, pomiędzy radnym Województwa Wielkopolskiego z ramienia PiS, a szefem powiatowych struktur PO. Błażej Spychalski użył wobec Dariusza Młynarczyka sformułowania „były starosta turecki z Platformy Obywatelskiej, skazany prawomocnym wyrokiem sądu”, a za owo zachowanie przeprosił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Nazwisko Młynarczyka padło podczas spotkania z prezesem Kaczyńskim, w czasie którego pytania politykowi można było jedynie zadawać zapisując je na kartkach, a – co oczywiste – tylko ich część została zadana. Młynarczyk dokonał podważenia „spontaniczności” tych zapytań, obśmiewając od razu w trakcie spotkania swoim facebook-owym profilu tę formę komunikacji. Ta aktywność na portalu społecznościowym szybko została dostrzeżona, a wzmianka o „Dariuszu Młynarczyku, byłym staroście tureckim z Platformy Obywatelskiej, skazanym prawomocnym wyrokiem sądu” padła w sali Domu Strażaka.

reklama

Sytuacja ta poskutkowała reakcją Młynarczyka. – Informacja o skazaniu jest oczywistym kłamstwem. Radny Prawa i Sprawiedliwości poniżył mnie tym samym w oczach opinii publicznej. Nigdy nie zostałem sądownie skazany. Nie toczy się przeciwko mnie żadne postępowanie sądowe – podkreślał polityk PO w stosownym oświadczeniu.

Jak się okazało, sam Błażej Spychalski nie zamierzał brnąć w ten konflikt i najzwyczajniej w świecie przyznał się do błędu. Dokonał tego podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w  turkowskiej siedzibie PiS. – Używając niniejszego sformułowania wobec Dariusza Młynarczyka zostałem wprowadzony w błąd, co jednak bez wątpienia w żaden sposób nie tłumaczy użytych słów. Słowa te są oczywistą nieprawdą, wobec czego za ich użycie Dariusza Młynarczyka przepraszam. Jednocześnie oświadczam, że jako osoba publiczna w szczególności nie akceptuję posługiwania się kłamstwem, dlatego zaistniała sytuacja tym bardziej nie powinna nigdy mieć miejsca – oświadczył radny Województwa Wielkopolskiego.

AW

Podobne artykuły

Wideo: Ciesielski jako 5-tka na liście Koalicji...

Wideo: Ciesielski jako 5-tka na liście Koalicji...

09-08-2019
Wideo: Niepokojące sygnały o zadłużeniu...

Wideo: Niepokojące sygnały o zadłużeniu szpitala w...

14-05-2019
Wideo:

Wideo: "W krytycznym momencie dla regionu Poseł...

15-02-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama