sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Z Fiedlerem o Fiedlerze

Z Fiedlerem o Fiedlerze
 

W miniony piątek w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera pojawili się miłośnicy historii i twórczości Arkadego Fiedlera. O dokonaniach swego ojca mówił podczas specjalnego spotkania syn słynnego autora książki „Dywizjon 303”.

Arkady Fiedler to znany polski prozaik, reportażysta, przyrodnik i podróżnik, a zarazem porucznik Wojska Polskiego. W roku 1940 trafił on do Wielkiej Brytanii, gdzie miał okazję nawiązać bezpośrednią znajomość z polskimi lotnikami. Owocem tych wydarzeń było powstanie książki "Dywizjon 303", ale także rozmaitych zdjęć. Fotografie Arkadego Fiedlera z okresu Bitwy o Anglię oraz zdjęcia wykonane przez Marka i Marka Oliwiera Fiedlerów w trakcie podróży do Anglii w roku 2008 turkowianie mogli podziwiać dzięki wystawie "Dywizjon 303".

reklama

Wystawę ową można było oglądać w turkowskim muzeum począwszy od 15 marca, a szczególnie atrakcyjnym i interesującym elementem jej bytności w tej placówce był zorganizowany w dniu 5 kwietnia wykład, przeprowadzony przez Marka Fiedlera. Dyrektor Muzeum-Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera w Puszczykowie przybliżył mieszkańcom Turku i okolic fascynujący życiorys swego ojca. Pomocna w tym okazała się specjalna prezentacja multimedialna. Przedstawione w niej treści zaciekawiły uczestników wydarzenia, i to nie tylko w kwestii historii polskich lotników. Słuchacze wykładu korzystając z okazji dopytywali Marka Fiedlera nie tylko zagadnienia związane z wojennymi wydarzeniami, ale też o prywatne życie rodziny Fiedlerów itp.

Opracował: AW
Fot. M. Derucki

Podobne artykuły

Wideo: O badaniach nad architekturą powojennego...

Wideo: O badaniach nad architekturą powojennego...

7 mrz.
Rusza rekrutacja na nowy rok akademicki...

Rusza rekrutacja na nowy rok akademicki Turkowskiego...

20-08-2019
Światowy Dzień Higieny Rąk

Światowy Dzień Higieny Rąk

09-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama