piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Turek doczekał się wirtuoza gitary

Turek doczekał się wirtuoza gitary
 

Triumf na skalę całego kraju – niewielu turkowian może pochwalić się tego rodzaju dokonaniem. Takie osiągnięcie ma jednak na swym koncie Dawid Pilarski, na co dzień uczeń miejscowego "ogólniaka".

Do sukcesu młodego turkowianina doszło w odległym od naszego miasta Koszalinie. Tam właśnie, w Pałacu Młodzieży w dniach 22-23 marca odbył się I Ogólnopolski Konkurs Gitarowy „Hity na gitarze”. Jak wskazuje sama nazwa wydarzenia, w zmaganiach wzięli udział młodzi ludzie z terenu całej Polski. Ich zadaniem było jak najlepsze wykonanie na gitarze akustycznej utworu z kanonu muzyki rozrywkowej.

reklama

Poczynania konkursowiczów oceniało Jury w składzie: dr Bartłomiej Marusik - przewodniczący, gitarzysta, kompozytor, nauczyciel i wykładowca; Cezary Strokosz - gitarzysta, kompozytor, pedagog, propagator gitary klasycznej; Piotr Restecki - gitarzysta, kompozytor, instrumentalista, specjalista od gitarowego fingerstyle`u; Marek Dziedzic - gitarzysta, nauczyciel i pedagog muzyczny; Zbigniew Dubiella - sekretarz, dyrektor artystyczny konkursu. Specjaliści zdecydowali, że I miejsce w kategorii tzw. grupy starszej powinien zająć Dawid Pilarski z Turku.

Dawid wykonał w Koszalinie dwa utwory, na przygotowanie których poświęcił – jak sam wskazuje – około pół roku. Były to „Drifting” i „Heather's song” z repertuaru amerykańskiego gitarzysty akustycznego Andy'ego Mckee. Ogółem występ pozwolił młodemu turkowianinowi na pokonanie 20 uzdolnionych rywali z całej Polski, zdobycie gitary oraz nagrody pieniężnej.

Uczeń „ogólniaka” szlifuje swój talent pod okiem profesora Akademii Muzycznej w Poznaniu – Bartłomieja Marusika, a jego zdolności można było podziwiać niedawno w Pubie 21, gdzie nastolatek wystąpił przed zespołem Farben Lehre. Jeśli chodzi o najbliższe plany, to nastolatek niebawem pojawi się na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gitarowej w Trzęsaczu.  

reklama

Opracował: AW
Źródło: Pałac Młodzieży w Koszalinie
Fot. Monika Kalkowska

Podobne artykuły

Wideo: O badaniach nad architekturą powojennego...

Wideo: O badaniach nad architekturą powojennego...

7 mrz.
Nagródy dla pracowników korpusu służby cywilnej

Nagródy dla pracowników korpusu służby cywilnej

20-11-2019
Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej z nagrodami...

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej z nagrodami dla...

21-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama