Dni Turku i Gminy Turek już za 5 dni!

wtorek 03 sierpnia 2021

Augustyna, Kamelii, Lidii

13°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Wyrecytowała kolejną nagrodę

Wyrecytowała kolejną nagrodę
 

9-letnia Nina Grabara reprezentująca Miejski Dom Kultury w Turku wygrała 22 marca b.r. nagrodę w wielkim finale Konkursu Recytatorskiego „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa” w Strzałkowie. Nina została nominowana jako jedyna reprezentantka Powiatu Turkowskiego do Wielkopolskiego Konkursu „Wierszydełko” Ślesin 2013. Ten ostatni przyniósł również przeogromny sukces.

W dniu 12 kwietnia w Sali MGOK w Ślesinie odbył się finał konkursu „Wierszydełko”. W swojej kategorii wiekowej (klasy 1-3) Nina wyrecytowała „Bajeczkę” Doroty Gellner, zdobywając tym samym uznanie jury. Dzięki pięknej recytacji Nina otrzymała nagrodę.

reklama

Ninka jest uczennicą klasy artystycznej SP nr 1 w Turku (wychowawczyni Izabela Ochota) i obok sukcesów recytatorskich zdobywa także nagrody w przeglądach piosenki – wraz z Oskarem Brzostowskim (także z klasy II d) – wyśpiewali jako duet nagrodę w Powiatowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Mikrofon, Scena i Ty”.

Także podczas ostatnich eliminacji Wygraj Sukces – Nina otrzymała nominacje do półfinału tego jednego z największych festiwali piosenki dziecięcej i młodzieżowej w Polsce.

Dla uzupełnienia należy nadmienić, że młoda recytatorka z całą klasą II d z SP 1 w Turku występuje w teatrzyku szkolnym Szpilka Mini i mają na swoim koncie nagrody za przedstawienia teatralne.

Podobne artykuły

Sukces zawodników z Turkowskiego Klubu Karate...

Sukces zawodników z Turkowskiego Klubu Karate na...

02-04-2019
Turek: Wszystko uda się! - Dzieciaki z naszego...

Turek: Wszystko uda się! - Dzieciaki z naszego...

21-09-2018
Sukcesy uczniów SP1

Sukcesy uczniów SP1

25-06-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama