piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

O czytaniu na zakończenie Strefy Rozwoju Kobiety

O czytaniu na zakończenie Strefy Rozwoju Kobiety
 

Strefa Rozwoju Kobiety to jedna z ciekawszych inicjatyw w naszym mieście, ponieważ dedykowana jest paniom, które na ogół nie mają w Turku większych możliwości integracji czy rozwijania się pod kątem osobowości. 3 czerwca odbyło się ostatnie spotkanie pierwszej edycji, poświęcone wpływowi czytelnictwa na psychikę kobiety i jej motywację.

Ostatni wykład poprowadziła Ewelina Derucka z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku, która mówiła o tym, dlaczego czytać warto, po jakie książki sięgać i na co uważać. Odpowiedni dobór literatury motywacyjnej może pomóc w rozwoju osobistym, zrozumieniu siebie i swoich potrzeb, czy też  znacznie poprawić samopoczucie. Warto dodać, że powstała biblioteczka o tematyce związanej z kobietami, z której panie chętnie korzystają. Znajduje się ona w biurze, w którym prowadzono zajęcia (ul. Kolska 30, I piętro).

reklama

Od września ubiegłego roku do czerwca odbyło się dziesięć spotkań, podczas których kobiety mogły poznać tajniki racjonalnego odżywania się, techniki sportowe czy sztukę korzystnego dobierania ubioru. Ponadto połowa spotkań poświęcona była próbom spojrzenia we wnętrze kobiety i zrozumieniu jej zachowań: mowy niewerbalnej, komunikacji i relacji międzyludzkich, uczenie szacunku do siebie i innych oraz umiejętności wyrażania swojego zdania.

Uczestniczki otrzymały dyplomy na zakończenie pilotażowej edycji i zostały poproszone o bycie ambasadorkami tej inicjatywy. Panie mówiły także, co im się podobało, a nad czym warto jeszcze popracować, tak, by w kolejnych latach Strefa Rozwoju Kobiety była coraz doskonalsza i dopasowana do aktualnych potrzeb.

Pomysł spotkał się dużym entuzjazmem i trudno się temu dziwić. Idea nie tylko jest ciekawa, ale i zapełniła pustą do tej pory niszę. Mamy nadzieję, że Strefa Rozwoju Kobiety będzie nadal realizowana i rozwijana, by Turek przestał być miejscem, gdzie panie nie mają żadnej alternatywy dla ciekawego i kreatywnego spędzania czasu.

reklama

M.A.

Podobne artykuły

Miejska biblioteka awansuje w Rankingu Bibliotek

Miejska biblioteka awansuje w Rankingu Bibliotek

08-12-2017
Poezja w duchu współpracy

Poezja w duchu współpracy

21-11-2017
Towarzystwo Samorządowe odpowiada

Towarzystwo Samorządowe odpowiada

21-01-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama