piątek 25 czerwca 2021

Łucji, Witolda, Wilhelma

19°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Towarzystwo Samorządowe odpowiada

Towarzystwo Samorządowe odpowiada
 

Szanowna Pani Dyrektor.

Niepotrzebnie wyrwała się pani niepytana do odpowiedzi. My nie pytaliśmy panią o kompetencje. My o nic panią nie pytaliśmy. My nawet panią lubimy. Przecież to za kadencji burmistrza Czapli, została pani przyjęta do pracy w bibliotece. Burmistrz Czapla znał pani zaangażowanie w pracy na rzecz ówczesnego radnego Antosika, a mimo to zgodził się na zatrudnienie. Pytaliśmy za to burmistrza Antosika o kwalifikacje, a nie kompetencje nowej dyrektor biblioteki  i dlaczego została ona  zatrudniona bez konkursu, mimo szumnych zapowiedzi o transparentności i  przejrzystości życia społecznego. Doceniamy też zaangażowanie  w przygotowanie projektu w 2013 roku, za który miasto otrzymało ponad 200 000 zł. Trzeba jednak przyznać, że kto  inny decydował  o tym w bibliotece i w mieście.

reklama

Niepytana, pyta nas Pani o to co zrobiliśmy dla kultury w naszym mieście. Grzecznie odpowiadamy, że bardzo, bardzo dużo. Przykłady: Zrealizowaliśmy projekt „Miasto w klimacie Mehoffera”, oczywiście przy ogromnym zaangażowaniu Księdza Marka Kasika, pracowników Urzędu Miejskiego i burmistrza miasta, także z poparciem i udziałem radych z Prawa i Sprawiedliwości, na który zostały pozyskane środki Unii  Europejskiej i środki Ministra Kultury, dzięki poległemu w Smoleńsku śp. Ministrowi  Tomaszowi Mercie. Nb. o pamięć tego zasłużonego dla  kultury naszego miasta człowieka powinno się zadbać. Projekt obejmował renowację  polichromii w kościele NSPJ przebudowę i modernizację Ratusza, dziś Muzeum im. Józefa Mehoffera i jego urządzenie. Projekt ten uzyskał tytuł Gwiazdy Wielkopolski. Trzeba też przypomnieć że projekt ten był wyśmiewany
i deprecjonowany przez środowisko związane z ówczesnym radym Antosikiem i nie tylko.

Historia budynku Biblioteki, której przypadło pani szefować z nadania politycznego rozpoczyna się w 2003 r., od negocjacji, a potem zakupu ówczesnego klubu Energetyk od ZEPAK. Budynek ten,  został zaadaptowany w 2004 r., na bibliotekę. Projekt otrzymał tytuł „ Modernizacja Roku” a wyróżnienie w Zamku Królewskim w Warszawie odebrali z rąk Ministra Kultury dyrektor biblioteki Pani Wanda Grzeszkiewicz  i burmistrz miasta Turku Pan Zdzisław Czapla.  Oczywiście przy pozyskaniu środków zewnętrznych. Projekt ten co niebywałe uzyskał też pozytywną rekomendację samego Pana Redaktora Jarka.

Koszt realizacji tylko tych dwóch inwestycji  jest większy od  sumy środków wydanych na inwestycje w 2015 i 2016 roku. I to wraz z bombką i choinką.

reklama

Nie zamierzamy nudzić, dalszymi efektami pracy w kulturze, bo przede wszystkim podkreślamy zaangażowanie wszystkich dyrektorów instytucji kultury  i ich pracowników nikogo nie wyróżniając, bo wszyscy na wyróżnienie zasługują, także  organizacji pozarządowych .

Jeśli chce się Pani  dowiedzieć  więcej, proszę nas zaprosić do biblioteki na jak sądzimy miłą pogawędkę m.in. o tym co przez ostatnie lata było zrealizowane i o tym co należy czynić.

Dni Turku nie są niczym nowym realizowane były od dawna m.in. za czasów burmistrza Marczewskiego i przez wiele lat potem. Wobec ogromnej krytyki wielu jak myślimy mniej życzliwych, zastąpione zostały one Latem z Radiem  wraz z imprezami towarzyszącymi takimi jak Dni Sera czy festiwal  mehofferowski, które też były krytykowane.

Szanowna Pani .

Jest Pani młodą osobą. Całe życie przed Panią. Życzymy, aby było długie sprawiedliwe i szczęśliwe.

Prosimy też przyjąć radę. Zbytnie oddanie się polityczne zwłaszcza w młodym wieku  osobie której przyszłość polityczna jest co najmniej niepewna, jest bardzo ryzykowna.

Turek, dnia 19 stycznia 2017 r.

Zarząd Koła Miejskiego w Turku
Towarzystwa Samorządowego

Podobne artykuły

Mieszkańcy idą na wojnę z DeVerisem. Żądają...

Mieszkańcy idą na wojnę z DeVerisem. Żądają...

05-12-2019
Pielęgnować tamte czasy. Towarzystwo...

Pielęgnować tamte czasy. Towarzystwo Samorządowe...

28-06-2019
Towarzystwo Samorządowe odcina się od własnego...

Towarzystwo Samorządowe odcina się od własnego...

26-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama