wtorek 04 sierpnia 2020

Dominiki, Dominika, Protazego

reklama

Zawodowcy dzieciom

Zawodowcy dzieciom
 

Strażak, policjant, piekarz, ratownik medyczny oraz leśnik – to przedstawiciele zawodów, z którymi spotkali się uczniowie klas I-III szkół podstawowych z Turku w ramach akcji  „Zawodowy zawrót głowy”. Cykl spotkań, urozmaicających wakacje dla dzieci pozostających w mieście, zorganizowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku.

Jak co roku w Turku wystartowała akcja „Wakacje w mieście”, w ramach której szkoły oraz instytucje miejskie przygotowują programy zajęć dla dzieci, pozostających w Turku. Wśród nich znalazła się także Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, która wakacyjne atrakcje rozpoczęła od cyklu spotkań ph. „Zawodowy zawrót głowy”.

reklama

W ramach trwającej 5 dni akcji uczniowie klas I-III szkół podstawowych spotykali się z przedstawicielami różnych zawodów – strażakiem, policjantem, piekarzem, ratownikiem medycznym oraz leśnikiem. Zawodowcy pokazywali dzieciom miejsce swojej pracy a także  omawiali specyfikę zawodu, który wykonują. Przedstawiciele poszczególnych zawodów stanęli na wysokości zadania, przygotowując dla dzieci szereg atrakcji: strażacy – lanie wodą z węża strażackiego, policjanci – możliwość przymierzenia kajdanek i sterowanie monitoringiem miejskim, piekarz – przygotowanie własnych wypieków, ratownik medyczny – przejażdżka karetką i opatrywanie rannego, leśnicy – grillowanie. Zadaniem każdego z zawodowców było także przeczytanie tekstu literackiego opowiadającego o wykonywanej przez niego pracy. Na koniec każdego spotkania dzieci wykonywały ilustracje, które już od jutra tj. 10 lipca będzie można zobaczyć w holu biblioteki.

Podczas podsumowania akcji, które odbyło się w Nadleśnictwie Turek, dzieci uczestniczące w spotkaniach otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz zestaw plastycznych upominków, które ufundowała firma EMIKA z Turku. Partnerami akcji byli: Komenda Powiatowa Policji w Turku, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Turku, Fundacja „Złota Godzina”, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Turek, Piekarnia PSS „Społem” w Turku oraz Firma EMIKA. 

materiał prasowy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku

Podobne artykuły

Przyjdź do biblioteki i przetestuj nowe e-Readery!

Przyjdź do biblioteki i przetestuj nowe e-Readery!

04-03-2014
Biblioteczny Klub Filmowy - przyjdź, zobacz,...

Biblioteczny Klub Filmowy - przyjdź, zobacz, podyskutuj

03-02-2014
Sprawdź, czy wygrałeś

Sprawdź, czy wygrałeś "Słownik Biograficzny"!

09-01-2014

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama