niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

9°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Muzyczna uczta w murach Kościoła NSPJ w Turku

Muzyczna uczta w murach Kościoła NSPJ w Turku - fot. www.akademiagitary.pl
fot. www.akademiagitary.pl 

Już w sobotę 24 sierpnia o godz. 20.00 w ramach VI edycji Festiwalu Polska Akademia Gitary do naszego miasta zawita zespół Jacaras w towarzystwie sopranistki - Juliety Gonzalez-Springer.

Zespół Jacaras powstał w 2009 roku. Tworzą go studenci i absolwenci Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Kierownikiem zespołu jest prof. Piotr Zaleski, prowadzący w uczelni klasę gitary. Zespół wykonuje tańce Hiszpanii okresu baroku, znajdujące się w XVII i XVIII-wiecznych tabulaturach gitarzystów hiszpańskich, opracowane na współczesne instrumentarium. W skład zespołu wchodzą: Łukasz Figiel – gitara, Mateusz Ławniczak – gitara, Łukasz Oleszek – gitara, Martin Złotnicki – gitara, Piotr Zaleski – timple oraz Michał Lasota – instrumenty perkusyjne.

reklama

Julieta Gonzalez-Springer urodziła się w Meksyku, gdzie zaczynała naukę śpiewu w Konserwatorium Narodowym. Studia wokalne ukończyła w krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie Barbary Niewiadomskiej, a następnie kontynuowała naukę w Centrum Muzyki Dawnej w Genewie. Występuje jako solistka z wieloma muzykami i zespołami muzyki dawnej. Artystka wykonuje także muzykę współczesną oraz tradycyjną i klasyczną z Meksyku i krajów iberoamerykańskich. Koncertowała m.in. w Operze w Lyonie, Genewie, Lozannie, Operze Narodowej w Meksyku oraz na licznych festiwalach w Polsce, Francji, Szwajcarii, Meksyku i Włoszech.

Wyjątkowe muzyczne wydarzenie, jakim jest Polska Akademia Gitary, zainicjowane zostało w 2008 roku przez menadżerów i badaczy kultury oraz światowej sławy gitarzystę - Łukasza Kuropaczewskiego. Festiwal stanowi jedyne w Europie tej rangiwydarzenie, z gitarą na pierwszym planie, tworząc dla lokalnych społeczności z wielu zakątków Wielkopolski niesamowity twórczy klimat oraz miejsce spotkania i muzycznej edukacji.

Na koncert serdecznie zapraszają Burmistrz Miasta Turku - Zdzisław Czapla oraz Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku - Wanda Grzeszkiewicz.

reklama

Wstęp na koncert jest wolny.

Podobne artykuły

1 września uczniowie wracają do szkół i bez...

1 września uczniowie wracają do szkół i bez...

06-08-2020
MEN informuje o procedurze przyjęcia do szkół....

MEN informuje o procedurze przyjęcia do szkół....

19-05-2020
Beata Woźniak z nagrodą ministra

Beata Woźniak z nagrodą ministra

27-10-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama