wtorek 04 sierpnia 2020

Dominiki, Dominika, Protazego

reklama

Głośno czytali Tuwima

Głośno czytali Tuwima
 

W minioną niedzielę, po raz trzynasty, w naszym kraju obchodzony był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Do akcji popularyzującej czytelnictwo, szczególnie wśród najmłodszych, włączyła się także Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku.

Lokomotywa, Słoń Bimbalski, Murzynek Bambo to tylko niektóre z utworów jakie w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania wysłuchały zaproszone do Miejskie i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku podopieczni lokalnych przedszkoli. Organizatorzy turkowskiej odsłony akcji postawili na twórczość Juliana Tuwima ze względu na to, iż to właśnie rok 2013 został ogłoszony rokiem tego nietuzinkowego poety. Poezja autora „Pana Hilarego” przypadła do gustu miluśniskim, którzy z ogromnym entuzjazmem przystąpili do sporządzania ilustracji prezentujących bohaterów usłyszanych utworów.

reklama

Do czytania organizatorzy zaprosili Krystynę Kuszka i Marię Kowalczyk – wolontariuszki Programu 50 +, które regularnie odwiedzają turkowskie przedszkola, by czytać najmłodszym mieszkańcom naszego miasta najpiękniejsze bajki. Z wierszami Tuwima zmierzył się także Marcin Derucki – redaktor portalu Turek.net.pl. Natomiast wśród słuchających znaleźli się podopieczni przedszkoli Bajkowego, Tęczowego, Smerfiki oraz Mały Odkrywca.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ogłoszony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Wspólne głośne czytanie według prekursorów akcji nie tylko stymuluje rozwój i wzbogaca słownictwo najmłodszych, ale także rozwija wyobraźnię i buduje więzi między rodzicami a dziećmi.

Materiał prasowy MiPBP w Turku

Podobne artykuły

Dyrektor szpitala grozi związkowcom...

Dyrektor szpitala grozi związkowcom konsekwencjami...

24 lip.
Listy do redakcji: Pamiętajmy i rozliczajmy PiS...

Listy do redakcji: Pamiętajmy i rozliczajmy PiS za...

16 czerw.
List otwarty do posła na Sejm RP, Ryszarda...

List otwarty do posła na Sejm RP, Ryszarda...

25 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama