niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

8°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Dobra: Namalowali strażaków i ich działania. Julia, Wiktoria, Jakub i Weronika zrobili to najlepiej

Dobra: Namalowali strażaków i ich działania. Julia, Wiktoria, Jakub i Weronika zrobili to najlepiej
 

W poniedziałek 20 lutego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrej odbyło się rozstrzygnięcie gminnego etapu konkursu plastycznego „Zapobiegamy pożarom”. Największe uznanie w oczach Jury uzyskały prace Julii Fryt, Wiktorii Błaszczyk, Jakuba Kopytka i Weroniki Szczepaniak.

W styczniu i lutym młodzi mieszkańcy gminy Dobra zajęli się tworzeniem prac plastycznych, które ukazują działania dzielnych strażaków. Zainteresowanie artystyczną rywalizacją było duże i w efekcie powstało aż 118 różnorakich malunków i wyklejanek. Oceniło je Jury w składzie: Michał Ignaczak, Magdalena Gonczarewicz, Mieczysław Frątczak i Paweł Wszędybył. Oceniano m.in. samodzielność wykonywania prac, technikę i poziom artystyczny.

reklama

W kategorii przedszkoli I miejsce zdobyła Julia Fryt, a II i III Jakub Gonczarewicz i Szymon Różaniec. W przypadku uczniów klas I-III na konkursowym podium znaleźli się Wiktoria Błaszczyk, Rozalia Dębowiecka i Kinga Idziak.

Wśród uczniów klas IV-VI najpiękniejsze prace stworzyli Jakub Kopytek, Julia Szymczak i Patrycja Witaszczyk. W gronie najstarszych uczestników konkursu, gimnazjalistów, na laury uznania zapracowali Weronika Szczepaniak, Andżelika Grzesiak i Mateusz Ćwiek.

Celem konkursu plastycznego „Zapobiegamy pożarom” jest zainteresowanie dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych tradycją i życiem strażackich środowisk, upowszechnianie oraz utrwalaniu zasad przestrzegania przepisów przeciwpożarowych, a także przybliżeniu humanitarnej służby pożarniczej, którą z oddaniem pełnią strażacy dla nas wszystkich. To także sposób na rozwijanie i pobudzanie twórczości plastycznej dzieci i młodzieży, wyrobienie świadomego stosunku do problematyki ekologicznej środowiska.

AW

Podobne artykuły

Rzymsko: Wybierali nowego sołtysa. Postawili na...

Rzymsko: Wybierali nowego sołtysa. Postawili na...

25-09-2017
Dobra:

Dobra: "Młodzież zapobiega pożarom". Agnieszka i...

21-02-2017
Miłkowice: Świętując 880-lecie uhonorowali...

Miłkowice: Świętując 880-lecie uhonorowali księdza...

11-10-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama