wtorek 29 listopada 2022

Błażeja, Margerity, Saturnina

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Pomoc powiatu tureckiego dla żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy

Pomoc powiatu tureckiego dla żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy - fot.: Starostwo Powiatowe w Turku
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku 

Wojna na Ukrainie trwa już czwarty miesiąc. Choć napływ uchodźców z ogarniętego wojenną pożogą kraju, zmniejszył się, a niektórzy Ukraińcy wracają nawet do swoich domów, nie da się ukryć, że walczącym o niepodległość swojego kraju, wciąż potrzebne jest wsparcie. Decyzję o pomocy dla Sił Zbrojnych Ukrainy kilka tygodni temu podjął starosta Dariusz Kałużny.

Okazało się bowiem, że brat Iryny Voychuk, opiekunki młodzieży z oddziału przygotowawczego utworzonego w ZSR CKP w Kaczkach Średnich, walczy w Siłach Zbrojnych Ukrainy. Oddział, który odpiera ataki rosyjskich barbarzyńców, liczy około 120 żołnierzy, w tym niemal 20 kobiet. Potrzeby jednostki są bardzo duże. Do tych najważniejszych, jak w nadesłanym nagraniu wideo relacjonował żołnierz, należą: posiłki w konserwach z możliwością prostego przygotowania na ciepło, środki opatrunkowe, dużo bielizny na zmianę, koce czy czekolada.

reklama

Na potrzebę przygotowania transportu pomocowego z takimi właśnie darami, solidarnie odpowiedzieli Radni Powiatu Tureckiego, zarząd, pracownicy Starostwa Powiatowego w Turku, szpitala i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku. Akcję wsparł także wiceminister Ryszard Bartosik. Udało się zebrać fundusze i zakupić niezbędne materiały pomocowe. W ubiegłym tygodniu pracownicy starostwa zabezpieczyli załadunek.

Z transportem darów do Serocka (woj. mazowieckie), zorganizowanym z pomocą ZST w Turku, wyruszyli Naczelnik Wydziału Edukacji Sławomir Kosobudzki oraz Iryna Voychuk. W Serocku dary przeładowano, a następnie wyruszyły dalej, do ukraińskiego Kowla, a stamtąd na front, do południowo-wschodniej Ukrainy. Trasa, zwłaszcza na ostatnim odcinku, jest niezwykle niebezpieczna. Przejazdy odbywają się tylko za dnia. Pod koniec ubiegłego tygodnia zebrane dary z Turku, dotarły wreszcie do walczących.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: Starostwo Powiatowe w Turku2
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku3
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku4
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku5
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku6

Podobne artykuły

Rząd chce przeciwdziałać suszy i pustynnieniu...

Rząd chce przeciwdziałać suszy i pustynnieniu...

z wczoraj

"Nie będziemy lukrować, ani zamiatać pod dywan"....

24 list.
Są ważni i potrzebni. Dzień pracownika...

Są ważni i potrzebni. Dzień pracownika socjalnego w...

23 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama