środa 27 stycznia 2021

Anieli, Juliana, Przemysława

reklama

Władysławów: Wszystkie kolory świata

Władysławów: Wszystkie kolory świata - Źródło: www.wladyslawow.pl
Źródło: www.wladyslawow.pl 

Majka Jeżowska śpiewa w swojej piosence, że „wszystkie dzieci nasze są”. Bez względu na kolor skóry, kontynent, na jakim żyją, język, jakim władają, wszystkie zasługują na szczęście i miłość. Stąd też wiele organizacji stara się, by pomóc tym dzieciom, których dzieciństwo nie jest tak wspaniale, jak świat widziany przez różowe okulary. Taką organizacją jest UNICEF, który zorganizował akcję „Wszystkie kolory świata”. Dzięki tej akcji, między innymi dzieci z Polski mogły pomóc dzieciom ze Sierra Leone, zbierając pieniądze na zakup szczepionek dla małych mieszkańców tego odległego afrykańskiego kraju. Do akcji przyłączyła się również Szkoła Podstawowa we Władysławowie, która dzięki zaangażowaniu dzieci oraz nauczycieli i rodziców zebrała kwotę, wystarczającą na zakup 113 szczepionek.

Uczniowie Szkoły Podstawowej we Władysławowie z ogromnym zaangażowaniem wsparli akcję „Wszystkie kolory świata”, w której mogli pomóc swoim kolegom ze Sierra Leone. Najpierw z pomocą rodziców i dziadków stworzyli różnorodne szmaciane laleczki, które różniły się kolorami, strojami i mnóstwem innych szczegółów, sprawiając, że każda była wyjątkowa. Wiele czasu poświęcili też na przygotowanie spektaklu. Aż w końcu 9 lutego w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego we Władysławowie zorganizowali imprezę podsumowującą projekt UNICEF.

reklama

Specjalnie na tą okazję dzieci działające przy bibliotece szkolnej zaprezentowały spektakl teatralny „Wszystkie dzieci nasze są”. Po spektaklu odbyła się aukcja charytatywnych laleczek. By podgrzać atmosferę, ale też dozować emocję, co kilka chwil przerywały ją występy taneczne dzieci. Organizatorzy: Alicja Kaszyńska, Barbara Drzewiecka, Iwona Szymczak i Iwona Kasprzak, zadbali również o przyjemności dla podniebienia, serwując dzieciom i gościom słodki poczęstunek. A wśród gości obecni byli dyrektor Szkoły Daniel Kusz, przedstawiciel Rady Rodziców, Jacek Siepka, nauczyciele oraz rodzice. Ich hojność i dobre serca sprawiły, iż w sumie zebrano kwotę 1130 zł., co pozwoli uratować życie 113 dzieciom z Sierra Leone. Tyle bowiem szczepionek będzie można za tą kwotę zakupić. Ale przecież radości i szczęścia zarówno tych, którzy otrzymają pomoc jak i tych, którzy ją niosą, nie da się wycenić.

Autor artykułu: MW

Źródło: www.wladyslawow.pl

Podobne artykuły

Mural upamiętniający Bitwę Warszawską powstał...

Mural upamiętniający Bitwę Warszawską powstał we...

22-09-2020
Wideo: Spotkanie opłatkowe w Szkole Podstawowej...

Wideo: Spotkanie opłatkowe w Szkole Podstawowej we...

20-12-2019
IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu już za nami

IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu już za nami

17-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama