Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Finał wojewódzki III Turnieju Orlika o puchar premiera Donalda Tuska

Finał wojewódzki  III Turnieju Orlika  o puchar premiera Donalda Tuska
 

W dniu 1 października 2012r. na boisku piłkarskim przy Gimnazjum w Baranowie przy ul. Wypoczynkowej 93 odbył się Finał Wojewódzki III Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Po wcześniejszym awansie w półfinałach Akademia Orlika Turek przystąpiła do zmagań piłkarskich.

Na zawody przybyły 24 drużyny z całej wielkopolski podzielone na chłopców i dziewczęta z kat. wiekowej dzieci starsze 1999-2000 i dzieci młodsze 2001-2002. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Prezes Szkolnego Związku Sportowego „WIELKOPOLSKA” Pan Zdzisław Urbańczyk razem z zaproszonymi gośćmi: Panem Maciejem Pliszką Przedstawicielem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Panem Krzysztofem Jarczyńskim Doradcą Wojewody Wielkopolskiego, Panem Adamem Wysockim Przedstawicielem Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego, Panem Tadeuszem Czajką Wójtem Gminy Tarnowo Podgórne, Panem Dariuszem Abramukiem Sekretarzem Generalnym Zarządu Głównego Szkolnego Związku Sportowego, Panem Stefanem Antkowiakiem Prezesem Wielkopolskiego Związku Piłki i Panem Bernardem Brońskim Dyrektorem OSiR w Tarnowie Podgórnym. 

reklama

Akademia Turek grała z drużynami takimi jak: SP nr 12 Gniezno, SP Czempiń, SP nr 1 Piła, SP nr 3 Konin, SP nr 1 Koźmin Wlkp., SP Daszewice, Dzikie Pandy. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy gdzie z każdej  grupy do półfinałów wychodziły dwie drużyny. Niestety akademia z Turku wzmagania zakończyła na etapie grupowym, główna przeszkodą dla zawodników z Turku były warunki fizyczne przeciwników, tym przewyższali znacznie naszych zawodników co w efekcie końcowym nie przyniosło dobrych wyników. Ambicji, waleczności i woli walki chłopcom nie można odmówić, pokazali się z dobrej strony co zasługuje na pochwałę. Każda z drużyn prezentowała dobry poziom wyszkolenia technicznego, nie brakowało pięknych bramek i akcji. Miejmy nadzieje że przy takim samym zaangażowaniu i ciężkiej pracy zawodników na zajęciach Akademii uda się zrobić dalsze postępy w grze i już za rok czy dwa Akademia Turek będzie miała coś do powiedzenia w finałach Wojewódzkich.

Drużyny startujące w finałach wojewódzkich otrzymały stroje do gry ufundowane przez PZU i PKN ORLEN (koszulka, spodenki, getry). Organizatorzy zapewnili również ciepły posiłek dla zawodników. Wszystkie zespoły uczestniczące w finałach wojewódzkich  otrzymały dyplomy za miejsca zajęte w finale, a wszystkie dzieci pamiątkowy dyplom uczestnictwa.

W finałach wiedzieliśmy ze dużą role odegrają warunki fizyczne bo nasi chłopcy są o dwa czy trzy lata młodsi od reszty drużyn grających w turniejach, przypuszczenia stały się faktem, bo ambicja i wolą walki nasi chłopcy nie odstawali od innych jednak warunki fizyczne wyraźnie były po stronie przeciwników Chłopca należą się gratulacje za awans do czołówki Wielkopolski to jest ich wielki sukces.

Dziękujemy Międzyszkolnemu Ośrodkowi Sportowemu w Turku za pomoc w transporcie na turniej.

reklama

Trenerzy Akademii Orlik Turek:
Bartłomiej Wiśniewski i Michał Gaj

Drużynę Akademii Turek reprezentowali:
Miłosz Świderski, Patryk Pawlak, Gabriel Bazner, Kacper Kuśmirek, Kamil Pawlak, Filip Staszak, Filip Kurek, Hubert Kozelan, Michał Dybus, Sebastian Kurzawa Trenerzy: Michał Gaj i Bartłomiej Wiśniewski
 

2
3
4
5

Podobne artykuły

Niezwykłe spotkanie w SP 1 z pisarzem Łukaszem...

Niezwykłe spotkanie w SP 1 z pisarzem Łukaszem...

10-10-2013
Drewnem i dłutem uczcili pamięć Zdzisława Staszaka

Drewnem i dłutem uczcili pamięć Zdzisława Staszaka

27-08-2013
Akademia Orlika szuka młodych-zdolnych!

Akademia Orlika szuka młodych-zdolnych!

11-06-2013

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama