czwartek 19 maja 2022

Celestyny, Iwony, Piotra

8°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Czas na książkę: "Milion nowych chwil" - Niezapomniana historia miłosna

Czas na książkę:
 

Zgodnie z zapowiedziami, otwieramy nowy cykl na naszym portalu! Są wakacje, a idealnym sposobem na spędzenie czasu wolnego jest czytanie. Wielu z nas nie ma pomysłu jaką książkę wybrać, by historia nie zanudziła nas zbyt szybko i przypadła nam do gustu. W dziale „Czas na książkę” regularnie pojawiać się będą recenzje rozmaitych dzieł różnych gatunków. Jako pierwszą przedstawiamy książkę „Milion nowych chwil” Katherine Center. Zapraszamy do zapoznania się z recenzją stworzoną przez młodą pasjonatkę książek, Julię Szluchę!

~
„Milion nowych chwil” – Niezapomniana historia miłosna, która pokazuje, że nawet w  najtrudniejszych okolicznościach jest miejsce na chwile radości. Piękna i pełna mocy powieść o przetrwaniu. Młoda, piękna i zdolna Margaret właśnie skończyła studia i zaraz rozpocznie  wymarzoną pracę. Do tego jest w szczęśliwym związku z Chipem - przystojniakiem, który wkrótce ma otrzymać licencję pilota. Są walentynki i spodziewa się, że podczas wycieczki samolotem Chip jej się oświadczy.  Potem wezmą ślub i będą żyli długo i szczęśliwie. Jednak najpiękniejszy dzień w jej życiu zamienia się w koszmar. Romantyczny  lot ces sną kończy się wypadkiem, a Margaret odnosi poważne obrażenia i jest sparaliżowana. W jednej chwili traci wszystko. W szpitalu musi zmierzyć się z bolesną prawdą, że nic już nie będzie takie samo jak dawniej. Czy będzie potrafiła znaleźć własny sposób na życie, a po drodze zmierzyć się z rodzinnymi tajemnicami, uleczyć złamane serce i zrozumieć, że miłość można  znaleźć w najmniej oczekiwanym miejscu? Poruszająca fabuła, bohaterka, z którą łatwo się utożsamić, romantyczna historia miłosna, zabawne dialogi i odpowiednia dawka czarnego humoru czyni  z tej powieści fantastyczną feel good  novel. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

reklama

Miewacie czasami tak, że narzekacie na swoje życie, jakby wszystko zawaliło  się bezpowrotnie, a wasza dalsza egzystencja jest poddawana wątpliwościom?  Założę się, że gdybyście wsiedli wraz z Margaret do samolotu w pewne felerne  walentynki, nigdy nie nawiedziłyby was żadne złe myśli, chociażby o  niezadowalającej pogodzie. Możecie chodzić. Jednak wiecie co? Nie musicie  wsiadać do żadnego samolotu. Wystarczy, że przeczytacie „Milion nowych chwil”. Może historia głównej bohaterki jest dosyć banalna, jednak nie rzuca się to aż tak w oczy. Rzecz w tym, że poznajemy Margaret i wiemy, że w jej życiu nic już nie będzie takie, jak wcześniej. Czy będzie gorsze? W obliczu nieszczęśliwych wydarzeń okazuje się, kto jest prawdziwym przyjacielem, a kto nigdy nie zasługiwał na to miano. Pojawiają się nowi ludzie, nowe marzenia, nowe plany. Życie po wypadku także wydaje się być czymś nowym, nieznanym i trudnym, jednak Margaret udowadnia, że wszystko zależy od nas  samych.

Wszystko w naszym życiu jest lekcją, jakąś. Niektóre z tych lekcji bywają zbyt  dobijające, by zwykły, szary człowiek mógł je udźwignąć. Ale sęk w tym, że  człowiek jest na swój sposób silny i zwykle, nawet w najgorszej sytuacji, chce żyć. Chce pokonywać trudności, wspiąć się ponad horyzont. Nawet ten widziany z pozycji wózka inwalidzkiego czy ograniczony ramami łóżka. Gdy czytam lub oglądam treści ukazujące czyjąś tragedię, moment odbierający  swobodę dalszego przetrwania bez pomocy drugiej osoby, to doceniam swój własny komfort. Chociaż w przypadku powieści „Milion nowych chwil” mamy do czynienia  z dużą dozą pozytywnych myśli, to jednak z tyłu głowy pojawia się przestroga, jak kruche jest nasze istnienie, nasza sprawność. Jak zawodne  jest ciało i jak wysoką cenę płacimy za bezmyślność. Zwłaszcza gdy ofiarą  naszych czynów jest ktoś inny,  niż my sami. Nie wsiadajcie do samolotów z  osobami, które zapewniają, że potrafią latać. I nie traktujcie tego zdania  dosłownie. Są wakacje. Bądźmy odpowiedzialni – nie tylko za siebie, ale za  każdego, kto jest w zasięgu naszego wzroku, a nawet dalej. Polecam bardzo tę  książkę. Mnie się podobała, może i Wam przypadnie do gustu. 
~

„Milion nowych chwil” to książka, której premiera odbyła się wczoraj – jeśli jesteście zainteresowani, powinna znajdować się w większości księgarni. Warto również pytać w bibliotekach, przykładowo w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku, w której często pojawiają się nowości.

reklama

Czytanie już od lat jest pasją Julii – prowadzi ona tzw. bookstagrama, do którego odsyłamy za pomocą linku: www.instagram.com/whiterosesandbooks/ Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o autorce recenzji, zapraszamy do naszego artykułu z zeszłego tygodnia: https://www.turek.net.pl/miasto/27279-czytanie-jako-pasja-ktora-trzeba-sie-dzielic-z-inymi-julia-szlucha-i-jej-booksta

Kolejna recenzja już w przyszłym tygodniu. O jakiej książce tym razem będzie mowa? Obserwujcie nasz cykl na bieżąco, dawka dobrej literatury gwarantowana!

JM

Czas na książkę:

Podobne artykuły

Mroczny talent prosto z Turku, czyli Marcin...

Mroczny talent prosto z Turku, czyli Marcin...

19-07-2020
Czas na książkę:

Czas na książkę: "Opowieść podręcznej"

14-07-2020
Czas na książkę:

Czas na książkę: "Kolory zła. Czerwień", czyli...

18-03-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama