poniedziałek 26 września 2022

Cypriana, Justyny, Łucji

9°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Czas na książkę: "Jesteś cudem" - 50 lekcji skłaniających do refleksji

Czas na książkę:
instagram: niestatystycznaczytelniczka 

W słoneczne południe serwujemy naszym czytelnikom dawkę literatury - zapraszamy do recenzji stworzonej przez młodą czytelniczkę, Natalię Pędziwiatr, która pochyliła się nad książką "Jesteś cudem" Reginy Brett.

~
Jeśli jesteś osobą wierzącą i przeżywasz ,,kryzys istnienia'', książka Reginy Brett ,,Jesteś cudem'' pomoże ci uwierzyć w siebie, da ci moc do działania i sporo refleksji. Oczywiście, jeśli tylko jesteś gotowy otworzyć się na zmiany.

reklama

Książka ma 50 lekcji, każde z nich jest poprzedzone cytatem, który jest krótki, ale dobitny i już na tym etapie skłania do przemyśleń. Autorka we wspaniały i piękny sposób opisuje historie, jakie za nim się kryją. Robi to w taki sposób, że po przeczytaniu każdej lekcji nie sposób na chwilę odłożyć książki i zastanowić się nad sobą, swoim życiem i postępowaniem. W końcu jednak to jest podstawowy cel książki- ma nas skłonić do rozmyślań i wynikającej z tego zmiany.

Książka jest też jakby opowieścią autorki o jej walce z rakiem, oswojeniem się i innych z tym tematem. Pokazuje w ten sposób, że wie, co to zniechęcenie, kryzys i ból. Książka jest światełkiem w tunelu dla tych wszystkich, którzy czują, że pogubili się w życiu lub przeżywają trudne chwile. Ja po każdym przeczytanym rozdziale miałam nie tylko sporo refleksji, ale także byłam wzruszona. Pisarka bez problemu umie chwycić za serce i przemówić tak, żeby najbardziej dotarło to, co chce przekazać.

Bardzo podoba mi się w tej książce to, że autorka opisuje swoje życie, swoją historię, równocześnie wplatając w to wiele przykładów innych ludzi. Czułam się przez to, jakby dobrze rozumiała czytelnika. Podczas czytania stała się taką ,,przyjaciółką'', czyli osobą, do której mamy zaufanie.

Warto rozdzielić czytanie na partie. Owszem, można przeczytać ją całą za jednym zamachem, ale to nie będzie miało żadnego sensu. To jest trudna, dająca do myślenia książka, którą najpełniej zrozumieją osoby wierzące w Boga. Autorka bowiem stawia nacisk na wiarę i nadzieję- dla ludzi wierzących jedne z najważniejszych wartości.

reklama

Książkę początkowo przeczytałam w listopadzie ubiegłego roku. W styczniu ponownie po nią sięgnęłam- i tu ogromne zdziwienie! Zauważyłam zupełnie inne rzeczy, miałam już różne myśli niż poprzednio. Zadziałał tu kontekst i doświadczenie- dlatego każdy zinterpretuje i wyniesie z tej książki coś innego i swojego.
I to jest super!

Gorąco polecam "Jesteś cudem''! Ta lektura odmieniła mój sposób myślenia i wartości- oczywiście na lepsze! Przykłady? Proszę bardzo! Zaczęłam przede wszystkim zwracać uwagę na detale, cieszyć się z każdego dnia i zwracać uwagę na drugiego człowieka. I mieć nadzieję oraz wiarę w cuda. Bo gdy ich zabraknie, całe życie traci sens. To moje przemyślenia. Teraz czas na twoje!

Książkę można wypożyczyć w Bibliotece Powiatowej w Turku. Już niedługo sama sięgnę też po inne książki Reginy i mam nadzieję, że będą tak samo wartościowe.
~

Chcecie zobaczyć, jak wygląda działalność "bookstagramowa" Natalii? Zapraszamy do odwiedzenia jej konta na instagramie: https://www.instagram.com/niestatystycznaczytelniczka/

Czas na książkę: Jesteś cudem - 50 lekcji skłaniających do refleksji - instagram: niestatystycznaczytelniczka

Podobne artykuły

Mroczny talent prosto z Turku, czyli Marcin...

Mroczny talent prosto z Turku, czyli Marcin...

19-07-2020
Czas na książkę:

Czas na książkę: "Opowieść podręcznej"

14-07-2020
Czas na książkę:

Czas na książkę: "Kolory zła. Czerwień", czyli...

18-03-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama