Zbiórka dla OSP Międzylesie. Jest już 52% !!! POMAGAMY !!!

poniedziałek 01 czerwca 2020

Gracji, Jakuba, Konrada

reklama

Pewność siebie kluczem do sukcesu Andżeliki Krzykacz

Pewność siebie kluczem do sukcesu Andżeliki Krzykacz - https://www.facebook.com/MissWielkopolski / foto: Studio29 Fotografia
https://www.facebook.com/MissWielkopolski / foto: Studio29 Fotografia 

Każdego dnia realizują swój plan. Ich wszelkie działania opierają się na przemyślanych decyzjach, a każdą decyzję podejmują w oparciu o zdobyte doświadczenie. Zadbani, dobrze wychowani, otoczeni ludźmi, wiedzą doskonale, że zawdzięczają to wykształconym przez siebie cechom charakteru. Ludzie sukcesu, o których mowa wykształcili w sobie kilka cech i umiejętności, dzięki którym znajdują się na obecnych pozycjach w życiowej pogoni za sukcesem.

Jedna z tych cech jest kluczowa do osiągnięcia sukcesu i jest ona tematem moich kilkuletnich rozważań, którymi - jako osoba propagująca dążenie do osobistego rozwoju - chętnie się z Wami podzielę. Dzięki uprzejmości pięknej reprezentantki naszego województwa w finale Miss Polski, Andżeliki Krzykacz, będziemy w stanie zrozumieć, że pewność siebie ma różne oblicza w zależności od tego czym się zajmujemy i czemu poświęcamy swój czas.

reklama

Pewność siebie na wybiegu

Myśląc o pewności siebie wyobrażamy sobie osoby śmiałe, ambitne i zdecydowane. To cecha pomocna w wielu dziedzinach życia. Dzięki niej możemy łatwo nawiązywać relacje, zdobywać nowe kontakty, spełniać marzenia, rozwijać biznes. Chciałem porozmawiać o tym z Andżeliką Krzykacz, bo w moim przekonaniu praca modelki wymaga dużej pewności siebie. Modelka w jednym momencie skupia na sobie uwagę milionów ludzi, każdy jej ruch jest bacznie obserwowany, poza tym podlega ocenie, której każdy z nas tak bardzo się obawia.

Spotkanie z Andżeliką rozwiało też mój stereotyp, że kandydatka na Miss to kobieta mówiąca tylko o tym, że pragnie pokoju na Świecie.

Zapytałem Andżelikę jakie obawy towarzyszą jej przed wyjściem na wybieg, lecz Andżelika, ku mojemu zdumieniu, nie czuła większych obaw. Nie borykała się, także z myślami porażki, nie zastanawiało ją co stanie się w przypadku potknięcia, ale przyznała, że dużym wyzwaniem jest osiągnięcie jak najlepszej prezencji.

reklama

Czasem to tylko jedna decyzja

Historia Andżeliki rozpoczęła się niedawno, około roku temu. Korzystając z Facebooka odnalazła wtedy plakat wystawiony przez Maraton Piękna. Ogłosili w nim castingi do Miss Polski Nastolatek. Widząc go pomyślała, że może warto spróbować. Tym pomysłem chciała najpierw podzielić się z mamą. Jednak rodzicielka nie była zachwycona. Brała oczywiście pod uwagę dotychczasowe obowiązki i młody wiek Andżeliki. Pierwszy casting odbył się w Ostrowie Wielkopolskim. Andżelika nie miała wtedy wielkich wizji, by zostać Miss. Chciała zwyczajnie podjąć nowe wyzwanie,  zrobić krok w kierunku czegoś nowego i zobaczyć na czym to polega.

Kilka słów o pewności siebie

Budowanie pewności siebie to zwykle długoletni złożony proces, zdarza się jednak tak, że kilkukrotnie następujące po sobie sytuacje upewniają nas w tym kim jesteśmy i na co jesteśmy gotowi.

"To przebyte doświadczenia wzbudzały we mnie pewność siebie. Dzięki nim, tak naprawdę poczułam się pewniej. To był moment w którym przestałam być nieśmiała." - Andżelika Krzykacz.

Według Andżeliki o byciu pewnym siebie decyduje wiara w nas samych, wsparcie bliskich osób i każda pokonana przeciwność losu. Daje jej to dodatkową pewność siebie, dzięki której dąży do wyznaczonego celu.

Droga do sukcesu, motywacja i priorytety, które nie pozwolą nam zbłądzić

"Żeby osiągnąć sukces trzeba być uczciwym, nie zazdrościć sukcesów innym. Należy być asertywnym , odpornym na krytykę i oczywiście pewnym siebie" - Andżelika Krzykacz.

Trudno nie zgodzić się ze słowami Andżeliki, bo jedynie uczciwie osiągając to czego pragniemy, możemy poczuć prawdziwą satysfakcję. Zazdrość to cecha paskudna, która prowadzić może do wielu nieprzyjemnych zdarzeń. Najlepiej wystrzegać się jej całkowicie i nie doszukiwać się w niej motywacji. Asertywność i odporność na krytykę to podstawa, by nie zostać w cieniu innych.

Dowiedziałem się, że w życiu Andżeliki najważniejsza jest rodzina i obecny przy niej chłopak. Pytając o priorytety, którymi kieruje się w tej chwili w życiu, odpowiedziała - szkoła, rodzina i chłopak. To samo dotyczyło jej motywacji. Jej motywacja napędzana jest przez rodzinę, chłopaka i przyjaciółkę Kasię, o której wspominała kilkukrotnie odpowiadając na dalsze pytania. Jej motywacja utrzymywana jest również przez sukcesy, które osiąga, dlatego tak warto o nie walczyć i cieszyć się nawet z tych niewielkich sukcesów, bo czasem one są drogą do zrealizowania wielkich marzeń.

Słomiany zapał przeszkodą w osiągnięciu celu

Słomiany zapał to coś z czym zmagam się do dziś. Często czuję ogromny przypływ chęci do zrobienia czegoś nowego, rozpoczynam starania, lecz gdzieś w połowie drogi tracę ochotę na dalsze działania. Przypuszczam, że znajdzie się kilka osób, które w tym momencie przyzna przed sobą, że ma to samo.

Ciekawość skłoniła mnie do tego, bym zapytał Andżelikę, czy doświadcza słomianego zapału, także w swoim życiu. "Przyznam, że mam czasami takie sytuacje. Dawniej rozpoczynałam coś i nie doprowadzałam tego do końca. Rzecz jasna, pracuję nad tym" – odpowiedziała Finalista Miss Polski 2015.

Z czego zatem wynika słomiany zapał? Jak podają internetowe źródła wynika to często z braku wytrwałości w wizji przyszłości, jaka nastąpi po osiągnięciu celu. Zgodzę się z tym w stu procentach. Z mojej strony chciałbym dodać, że słomiany zapał może też wynikać z odległości wyniku, którego oczekujemy. Dlatego warto dzielić nasze działania na mniejsze etapy. Przykładem może być nauka jazdy na deskorolce. Najłatwiej przychodzi nam chęć nauczenia się techniki jazdy. Natomiast technika jazdy to szersze pojęcie. Nie nauczymy się jej w kilka minut i zdajemy sobie nagle sprawę, że do nauki trików szczególnie długa droga. Motywacja słabnie i pojawia się wątpliwość w dokonanie tego.

Dzieląc naukę techniki jazdy na poszczególne etapy, nie odczujemy ciężaru wynikającego z przyswojenia tylu rzeczy jednocześnie. Jednego dnia nauczmy się utrzymywania równowagi przy spokojnej jeździe, kolejne dni możemy przeznaczyć na próby zwiększania prędkości jazdy, mierząc czas z punktu A do punktu B. Nasz umysł potrzebuje urozmaiceń, jesteśmy jak duże dzieci, ale rozumiejąc to, będziemy w stanie utrzymać stały poziom ekscytacji.

Życie możemy przeżyć na wiele sposobów. Możemy dokonywać rzeczy wielkich i ważnych. Możemy robić coś dla siebie i dla innych. Możemy też nic nie robić, a czas i tak przeminie. Mamy jedną szansę na wszystko, dlatego warto tworzyć wyjątkową historię naszego życia. Tak jak robi to Andżelika Krzykacz, bo poza sesjami zdjęciowymi, sławą i wpływowymi kontaktami jest coś więcej. To poczucie spełnienia i wiary w siebie, które temu towarzyszy.

Konkurs

Od wielu lat trenerzy z dziedziny rozwoju osobistego przedstawiali wiedzę na temat pewności siebie. Wybitnym trenerem, pisarzem i twórcą e-booków z dziedziny rozwoju osobistego i psychologii sukcesu jest Brian Tracy. Podobno znajduje się w czołówce najlepszych mówców zawodowych na świecie. Możecie wygrać jego książkę o tytule "Zmień myślenie, a zmienisz swoje życie. Jak uwolnić swój pełny potencjał i osiągnąć sukces". Ale uwaga! To nie wszystko. Andżelika Krzykacz podpisze i zadedykuje książkę wygranej osobie.

Wystarczy odpowiedzieć na pytanie „Gdzie odbył się pierwszy casting Andżeliki Krzykacz?” Odpowiedzi należy wysyłać na adres mailowy -  gracjan@turek.net.pl podając swoje imię, nazwisko i wiek. Szczęśliwie wylosowaną osobę ogłosimy 10 sierpnia tego roku. Powodzenia!

Gracjan Oblizajek

Podobne artykuły

Jego muzyka, jej głos. Wysłuchaj efektu

Jego muzyka, jej głos. Wysłuchaj efektu

08-05-2017
Już jutro 12. Weekend Polska Biega. Przybiegnij...

Już jutro 12. Weekend Polska Biega. Przybiegnij do...

20-05-2016
Uczennice klas fryzjerskich na Forum...

Uczennice klas fryzjerskich na Forum Fryzjerstwa...

11-05-2016
reklama
reklama
reklama