poniedziałek 28 września 2020

Libuszy, Wacławy, Wacława

reklama

Dziadkowie. Jakie miejsce zajmują w naszym życiu?

Dziadkowie. Jakie miejsce zajmują w naszym życiu?
 

Jak ważną rolę w Waszym życiu odgrywają dziadkowie? Na to pytanie mogą odpowiedzieć wszyscy szczęśliwcy, którym nadal dane jest przebywanie w tym doborowym towarzystwie. Bez wątpienia dziadkowie to bogactwo obecnych czasów i należy traktować ich z należytym szacunkiem. Dlaczego są tak wyjątkowi? Dla przypomnienia postaram się wymienić to o czym doskonale wiemy, jednak nie zawsze o tym pamiętamy.

Miano dziadków otrzymują tuż po narodzinach pierwszego wnuka lub wnuczki i nie zawsze czują się w tej roli tak pewnie i swobodnie. Zdarzają się dziadkowie, którzy już od pierwszych chwil spędzonych z wnuczętami czują się jak ryba w wodzie, ale są również dziadkowie dla których to wyzwanie i opuszczenie pewnej strefy komfortu. Niezależnie od ich początkowych zmagań łączy ich wiele charakterystycznych cech.

reklama

Pełni doświadczenia i cierpliwości, obecni na wielu lekcjach życia, umiejętnie wyciągali wnioski i naprawiali swoje błędy. Dziś z pewną dozą wolności i radości mogą bezgranicznie oddać się wychowywaniu swych wnucząt, przekazując im ważne wartości. Dziadkowie mają ogromny zasób wiedzy i choć w dzieciństwie ich nauki nie są nam potrzebne, to wielokrotnie przypominamy sobie o nich w dorosłym życiu.

Dziadkowie to mistrzowie opowiadań. To dzięki nim dowiadujemy się jacy byli nasi rodzice, częstym zaskoczeniem bywa to, że robili coś czego sami zabraniali nam robić. Tylko dziadkowie znają najskrytsze tajemnice rodzinne.

Większość z nich to wirtuozi kuchni polskiej. To dzięki ich kulinarnym umiejętnościom święta i wszelkie uroczystości rodzinne były tak wyjątkowe, a zapach i smak potraw przyrządzonych przez babcię pamiętamy do dziś.

reklama

Dziadkowie są niczym Consigliere w mafijnym półświatku. To wewnątrzrodzinni mediatorzy, którzy odgrywają niezwykle istotną rolę w kręgu rodzinnym łagodząc spory i wzmacniając więzy rodzinne.

No i wreszcie babcie i dziadkowie to wzór nieodpartej miłości, której historia mogłaby posłużyć do napisania dobrej powieści z gatunku romansu.

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka redakcja portalu Turek.net.pl życzy wszystkim babciom i dziadkom pełni zdrowia, radości i energii potrzebnej do wspólnych zabaw z wnukami.

go

Podobne artykuły

Kaczki Średnie: Kochają swoje babcie i dziadków

Kaczki Średnie: Kochają swoje babcie i dziadków

25-01-2018

"Córki, matki, babcie". Stwórz wielopokoleniowe...

07-02-2017
Żeronice: Międzypokoleniowa Choinka

Żeronice: Międzypokoleniowa Choinka

25-01-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama