środa 29 września 2021

Michaliny, Michała, Rafała

9°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

List otwarty do mieszkańców Turku/Maciej Aniołczyk

List otwarty do mieszkańców Turku/Maciej Aniołczyk
 

Szanowni Państwo,
Na wstępie niniejszego listu chciałbym serdecznie podziękować wszystkim wyborcom, którzy uwierzyli w moją osobę i tak hojnie obdarzyli swoim zaufaniem. Postaram się, aby sprostać Państwa i moim oczekiwaniom.

A jeśli chodzi o meritum tego listu ,to od kilku dni wiele osób, w tym także mieszkańców okręgu w którym ubiegałem się o mandat radnego, kieruje do mnie zapytania, jak mam zamiar „ustawić” się w nowej radzie. Gdzie sformułowanie „ustawić” znaczy ni mniej ni więcej, kogo mam zamiar poprzeć. Pamiętajmy, że nie znamy jeszcze jednej z najważniejszych składowych nowego układu sił, czyli osoby burmistrza. Z tego powodu, wydaje mi się, że wszelkie dywagacje na ten temat nie mają większego sensu. Już dzisiaj mogę jednak powiedzieć, że jako radny miejski, osoba reprezentująca wszystkich mieszkańców Turku, a w sposób szczególny mieszkańców mojego okręgu wyborczego, będę popierał wszystkie inicjatywy które uznam za dobre dla naszego miasta i ludzi je zamieszkujących. Tak samo mam zamiar sprzeciwiać się wszelkim pomysłom, które uznam, że mogą być w tej materii szkodliwe. Nie mam na razie zamiaru popierać jawnie żadnej ze stron (oczywiście jeśli takowe będą) a współpracować z tymi, którym będzie leżeć na sercu dobro nas wszystkich. Pomimo, iż brzmi to być może dość naiwnie i patetycznie ,to właśnie takim człowiekiem jestem i tak mam zamiar na razie działać w nowej Radzie Miasta. Jedyną możliwość odstępstwa od tego widzę w sytuacji, że nowy Burmistrz Turku (którykolwiek z kandydatów by nim został), stworzyłby koalicję większościową i mnie do niej zaprosił. Wtedy po rozważeniu oferty (czyt. przeanalizowaniu zamiarów Burmistrza oraz koalicji) ,oraz ich akceptacji mógłbym podjąć odpowiedzialność za „współrządzenie” miastem. Uważam, że tylko taki układ pozwoli na skuteczne realizowanie celów dot. rozwoju Turku. Oczywiście to są założenia na „chwilę obecną”. Nie wykluczam, że za jakiś czas, po pewnym „okrzepnięciu” i wyrobieniu sobie lepszego osądu rzeczywistości Rady Miasta nawiążę bliższą współpracę z inną osobą bądź osobami. W każdym jednak przypadku nadrzędnym celem oraz motorem działania będzie dla mnie dobro miasta i jego mieszkańców.

reklama

Mam nadzieję, że powyższe wyjaśnienia w sposób wystarczający wyczerpują pytania nasuwające się w związku z moją obecnością w przyszłej Radzie Miasta. W razie istotnych zmian w tej materii będę się starał zawsze Państwa informować.

Z poważaniem
Maciej Aniołczyk

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Oświadczenie Radnego Karola...

Listy do redakcji: Oświadczenie Radnego Karola...

4 mrz.
Listy do redakcji: Ziemia Turkowska za...

Listy do redakcji: Ziemia Turkowska za inwestycjami...

6 st.
Radni Turku za nowym skateparkiem. Powstanie w...

Radni Turku za nowym skateparkiem. Powstanie w 2021...

30-12-2020
reklama
reklama
reklama