środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Listy do redakcji: Oświadczenie Radnego Karola Serafińskiego

Listy do redakcji: Oświadczenie Radnego Karola Serafińskiego - fot. Archiwum Turek.net.pl
fot. Archiwum Turek.net.pl 

W dniu dzisiejszym tj. 4 marca 2021 roku na skrzynkę redakcyjną otrzymaliśmy oświadczenie radnego miejskiego Karola Serafińskiego. Radny odnosi się w nim do uprawomocnienia wyroku w tzw. "Aferze podsłuchowej" oraz do apelu Rady Miasta o złozenie mandatu radnego. Treść oświadczenia prezentujemy poniżej.

Szanowni Państwo, mieszkańcy Turku
 
Ostatnie wydarzenia w jakich przyszło mi uczestniczyć oraz wyrok Sądu Okręgowego w Koninie doprowadziły do uznania mnie winnym. Od samego początku zaprzeczałem oskarżeniom, które mi stawiano. Rzeczywistość jednak okazała się być inna.
Mimo braku jakichkolwiek dowodów w postaci nagrań, rozmów na zabezpieczonym dyktafonie, uznano mnie winnym popełnienia czynu zabronionego. Trudno jednak jest mi zaakceptować fakt, że słowa moich dawnych kolegów, a obecnie przeciwników politycznych stały się podstawą uznania przez Sąd mojej winy. Jak bowiem można mówić o próbie nagrywania rozmów, skoro urządzenie przy pomocy którego miałem tego dokonać w ogóle nie zawierało jakiegokolwiek nagrania? Czy pragnąc dokonać nagrania rozmów zapomniałbym takie urządzenie uruchomić? Te pytania pozostawiam wszystkim do rozważenia w swoim sumieniu. Na te pytania każdy z Państwa też będzie musiał sobie sam odpowiedzieć.

reklama

W tym miejscu pragnę jednak odnieść się do stanowiska Rady, które zostało przyjęte głosami moich oponentów. W moim przekonaniu cała sprawa znajduje swój początek w sporze jaki się rozpoczął w ramach Stowarzyszenia „Ziemia Turkowska”, którego w przeszłości byłem członkiem. Wskutek mojej nieustępliwości i dążenia do wyjaśnienia kwestii wydatkowania pieniędzy, które na to Stowarzyszenia przeznaczyłem - zamiast otrzymania wyjaśnienia, (które mi się przecież należało) spotkałem się z bezpardonowym oskarżeniem, którego finał właśnie się rozegrał.

Stanowisko Rady odbieram jako nieuprawnioną próbę wymuszenia na mnie rezygnacji z funkcji Radnego, jako osoby niewygodnej dla obecnej władzy. Wyjaśniam jednak, że choć nie zgadzam się z treścią zapadłego wyroku, to go uznaję.

Wymierzona mi kara grzywny w rozumieniu przepisów kodeksu wyborczego nie pozbawia mnie jednak z mocy prawa mandatu radnego. Z tego powodu w mojej ocenie stanowisko Rady podjęte na Sesji 9 lutego 2021 r., ma na mnie wymóc rezygnację z funkcji radnego. Wskazuję zatem, że taką próbę uznaję za bezpodstawną. Celem jej jest tylko próba pozbycia się ze składu rady radnego, który stał się solą w oku lokalnej władzy w tym mieście. 
Z tego oto powodu oświadczam jednoznacznie, że dobrowolnie mandatu nie złożę! 

reklama

Wręcz odwrotnie, z dniem dzisiejszym jeszcze wnikliwiej będę się przyglądał działaniom rządzących Turkiem członkom Stowarzyszenia „Ziemia Turkowska”. W swych pracach na rzecz naszego samorządu jeszcze bardziej będę konsekwentny, a przejawy nieuczciwości będę piętnował z całą stanowczością.

Wszystkich moich wyborców i inne osoby chcę zapewnić, że w moich działaniach jestem otwarty, odważny, mam szczere i dobre intencje i nie przestraszy mnie działanie innych na moją szkodę, a członków „Ziemi Turkowskiej” w szczególności. 

Chcę nadmienić, że jeżeli jednak któraś z osób, z którymi w przeszłości się kontaktowałem w związku z finałem tej sprawy poczuła, że w jakikolwiek sposób mogła zostać z mojej strony skrzywdzona - to każdą z tych osób serdecznie za to przepraszam.

Karol Serafiński

Listy do redakcji: Oświadczenie Radnego Karola Serafińskiego - Oświadczenie Karola Serafińskiego

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Kilka słów do Karola...

Listy do redakcji: Kilka słów do Karola...

6 mrz.
Koniec głośnej afery podsłuchowej. Radny Karol...

Koniec głośnej afery podsłuchowej. Radny Karol S....

28 st.
Listy do redakcji: Ziemia Turkowska za...

Listy do redakcji: Ziemia Turkowska za inwestycjami...

6 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama