piątek 20 lipca 2018

Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

reklama

Dariuszu Młynarczyku, skończ z bezpodstawnymi oskarżeniami

Dariuszu Młynarczyku, skończ z bezpodstawnymi oskarżeniami
 

W ubiegłym tygodniu Burmistrz Miasta Turku złożył do Prokuratury Rejonowej w Turku wniosek o sprawdzenie przebiegu głosowania nad Budżetem Obywatelskim Miasta Turek. Nie zrobiła tego wcześniej żadna z osób, które już z góry założyły, że doszło do nadużyć. Nie zrobił tego Dariusz Młynarczyk, choć w swoich publikacjach zdążył mnie już w oczach opinii publicznej oskarżyć. Bez żadnych podstaw, poza swoimi własnymi domniemaniami. Nie mogę tego w ten sposób pozostawić, dlatego żądam, aby Dariusz Młynarczyk zaprzestał naruszania moich dóbr osobistych. W innym przypadku spotkam się z nim w sądzie.

Jeżeli Dariusz Młynarczyk nie usunie ze swojej strony internetowej artykułów, które opierają się na niesprawdzonych faktach, godząc w moje dobre imię i wizerunek jako Radnej Rady Miasta Turku, spotkam się z nim w sądzie. Nie pozwolę, aby ten nieudolny polityk, nie mając żadnych podstaw, publicznie mnie szkalował.

reklama

W treści artykułu podpisanego przez Dariusza Młynarczyka zawarte są nieprawdziwe informacje, jakobym skrzywdziła mieszkańców miasta Turku, a nadto moją działalność, mieszczącą się wszakże w zakresie mandatu radnego, porównano do „głosowania na dwie ręce”, co jest niewątpliwie przestępstwem. Tymczasem moje zachowanie nie wyczerpywało znamion żadnego przestępstwa. Żadna z uchwał Rady Miasta nie zabraniała działania które podjęłam. Co więcej mieszkańcy miasta uprzednio wyrazili zgodę na zamieszczenie ich głosów za zaprezentowanym przeze mnie projektem w ramach tzw. projektu obywatelskiego w internetowym głosowaniu.

Wskazuję, że w sposób całkowicie bezprawny D. Młynarczyk naruszył moje dobre imię, co najmniej poprzez naruszenie zasad współżycia społecznego w zakresie krytyki działań radnego miejskiego, z użyciem jednostronnych ocen, tendencyjnych porównań, obrażając przy tym mieszkańców miasta, którzy oddali głos na zaproponowany przeze mnie projekt. Zamieszczony przez niego tekst nie mieści się w żaden sposób w granicach uzasadnionej krytyki.

Młynarczyk dokonał swoistego linczu mojej osoby, stwarzając przy tym wrażenie, jakoby jego zdanie pokrywało się z powszechnymi odczuciami. Wykazał się zupełną ignorancją zasad przygotowywania tekstu prasowego, gdyż tekst ten oparty jest jedynie na uproszczeniach, przedstawia przebieg zdarzeń wyłącznie z jego punktu widzenia. Takie działanie godzi w zaufanie publiczne do wykonywanego przeze mnie mandatu.

reklama

Nie sposób nie odnieść wrażenia, że artykuł jest próbą politycznego uderzenia nie tylko we mnie, ale w całe środowisko polityczne, które reprezentuję. Takie zachowanie nie może być nawet uzasadnione uczuciem zawodu i niezadowolenia z wyników poprzednich wyborów samorządowych, w których mieszkańcy miasta nie obdarzyli go na tyle wysokim zaufaniem, by powierzyć mu pełnienie funkcji Burmistrza Miasta Turku. Co znamienne Młynarczyk przegrywał wyścig po fotel burmistrza wielokrotnie.

Niezależnie od powyższego, odsyłam Dariusza Młynarczyka do lektury słownika języka polskiego, w celu ustalenia definicji pojęć „malwersacje” oraz „mataczenie”, gdyż dwa te pojęcia będą głównym tematem przygotowywanego przeciwko niemu pozwu.

Mariola Pacześna

Podobne artykuły

Marczewski zadrwił z Pacześnej, pytając o...

Marczewski zadrwił z Pacześnej, pytając o biedne...

9 lip.
Ziemia Turkowska: Wodny plac zabaw to początek...

Ziemia Turkowska: Wodny plac zabaw to początek...

5 lip.
Turek: Wyniki głosowania na Budżet Obywatelski...

Turek: Wyniki głosowania na Budżet Obywatelski 2019

20 czerw.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama